Новости

Молодь ПАУ взяла участь в XV Форумі Організації молоді Атомпрофспілки

З 31 жовтня по 3 листопада п.р., за організацією Атомпрофспілки України, було проведено XV Форум Організації молоді Атомпрофспілки імені Олександра Юркіна "Atomic marathon 2019", в якому взяли участь представники молоді ПО ПАУ у ДАХК "Артем" (Кащук Євген і Гончаров Сергій – члени комісії профкому ПО ПАУ по роботі з молоддю) та Поляков Дмитро – завідувач відділу організаційної роботи ВА ЦК ПАУ.

Відкрив головний захід профспілкової молоді Голова Атомпрофспілки Валерій Матов. Він підкреслив важливість ролі профспілкової молоді у підтримці престижності роботи в атомній енергетиці, необхідність залучення до роботи у галузі молодих працівників, збереження соціальних гарантій.

З вітальними словами також виступили Регіональний представник Глобального союзу IndustriALL Вадим Борисов, який відзначив, що питання залучення до профспілкового руху молоді – найприорітетніше завдання профспілок в усьому світі, а також заступник Голови Федерації профспілок України Євген Драп'ятий, який підкреслив про необхідність пропорційного представлення молоді в усіх виборних профспілкових органах.

У формі панельних дискусій (представлені доповіді супроводжувалися питаннями і відповідями) відбулося обговорення стану атомної галузі. Експерти ДП НАЕК «Енергоатом» розповіли про роботу Компанії в умовах нової моделі енергоринку, про перебіг реалізації проекту «Енергетичний міст «Україна – ЄС», про державне регулювання у сфері використання ядерної енергетики України тощо.

2 листопада була проведена окрема панельна дискусія "Досвід роботи з молоддю профспілок України", де молодь обмінювалась досвідом презентуючи молодіжну роботу в різних галузях та на окремих їх підприємствах. Серед запрошених представників молоді з галузей промисловості України, Поляков Дмитро  презентував  досвід роботи з молоддю Профспілки авіабудівників України в цілому та проведену роботу на окремих підприємствах галузі. Кащук Євген та Гончаров Сергій презентували ведення роботи з молоддю на Державній акціонерній холдинговій компанії "Артем" та подальше бачення розвитку зазначеного напрямку роботи.

Також було проведено панельну дискусію, яка присвячена досвіду роботи з молоддю профспілок Білорусі. Представниками білоруських профорганізацій було презентовано інформацію про роботу профактиву, молодіжні профспілкові проекти тощо.

У інформаційно-насичені дні Форуму відбулися не лише презентаційні виступи, присвячені проблемам атомної енергетики, керівників структурних підрозділів дирекції ДП НАЕК Енергоатом. Учасниками Форуму, представниками молодіжних організацій атомно-промислового комплексу, українськими та міжнародними профспілковими експертами порушувалися питання необхідності закріплення кадрів, підвищення престижності професії та професійного зростання, озвучувалися український та міжнародний досвід роботи з молоддю, основні тенденції українського та глобального профспілкового руху. У рамках Форуму відбулися тренінги, дискусії та молодіжні навчання, були прийняті відповідні організаційні документи.