Новости

Відбулась зустріч представників Профспілки авіабудівників України із заступником генерального директора ДК "Укроборонпром" Русланом Коржем

11 листопада п.р. відбулася зустріч заступника генерального директора Державного Концерну «Укроборонпром» з авіа- та ракетобудування Руслана Коржа, Голови ПАУ Яреми Жугаєвича та голів ПО ПАУ на Державному підприємстві «Антонов» - Віктора Гуски, Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві - Михайла Погорєлова , Виробництва Державного підприємства «Антонов» - Анатолія Коротенка, Державного підприємства «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» - Володимира Тиндіка та Державного підприємства «Івченко-Прогрес» - Дениса Архипова.

В ході зустрічі представників Профспілки авіабудівників України із заступником генерального директора ДК "Укроборонпром" Русланом Коржем було обговорено ряд питань, які давно турбують трудові колективи галузі.

Так, Михайло Погорєлов, голова ПО ПАУ на ХДАВП загострив питання щодо строків виконання доручень Президента України В.Зеленського під час візиту ХДАВП, зокрема, щодо погашення боргу із заробітної плати та зарахування відповідного періоду до страхового стажу працівників. Окремо наголосив керівництву ДК "Укроборонпром" на необхідності термінового введення в експлуатацію двох літаків ХДАВП.

"Питання погашення заборгованості із заробітної плати на ХДАВП - це задача номер один",- зауважив Руслан Корж, - "з цього питання готується доповідна на ім'я Президента України В.Зеленського. При умови підтримки з боку держави повне погашення заборгованості ХДАВП плануємо за 6 місяців".

На питання голови ПО ПАУ на ДП "Антонов" Віктора Гуски щодо перспектив соціальної сфери, як непрофільних активів підприємства Руслан Корж зазначив, що Концерн не має наміру відбирати у трудового колективу ці об'єкти, проте їх робота має бути ефективною та не збитковою.

"Наразі проходить повний аудит Концерну та його підприємств-учасників. Без такого аудиту ми не можемо робити якісь висновки щодо цього", - наголосив Руслан Корж.

Далі Руслан Корж повідомив: "Укроборонпром" не має намірів розформовувати ДП "АНТОНОВ" чи його окремі підрозділи, навпаки – на базі "АНТОНОВА" ми повинні відновити авіабудування в Україні, перш за все – це літаки лінійки 1х8 в Києві та Ан-74 – в Харкові".

Також Руслан Корж зазначив, що розуміє необхідність ведення прямого діалогу з трудовим колективом ДП "Антонов" та особисто сприятиме організації зустрічі генерального директора ДК "Укроборонпром" Айвараса Абромавичуса з працівниками підприємства.

Володимир Тиндік, голова ПО ПАУ на ДП ХМЗ "ФЕД" підняв питання затвердження Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості України. На що Руслан Корж доповів: "Ми активно працюємо над підготовкою Програми. В четвер (14 листопада п.р.) відбудеться нарада, на якій будуть обговорені основні складові документа: фінансова, виробнича, непрофільні активи, трудові ресурси та заборгованість."

Зустріч завершилась підписанням МЕМОРАНДУМУ про взаємодію і співробітництво між Державним Концерном "Укроборонпром" та Профспілкою авіабудівників України.

Меморандум укладено з метою підвищення виробничих показників галузі, матеріального та соціально-економічного захисту працівників.
В документі закріплено, що Сторони докладатимуть спільних зусиль щодо:
- забезпечення гідних умов та охорони праці у відповідності до стандартів ЄС, продуктивної занятості;
- покаращення соціально-економічного забезпечення працівників шляхом оптимізації та підвищення ефективності виробництва, створення нових робочих місць і збереження трудових колективів;
- ефективного використання непрофільних активів підприємств