Новости

Сьогодні, 27 червня, проходив Всеукраїнській з'їзд авіабудівників України!!!

Сьогодні, 27 червня, у м.Харкові, вперше проходив Всеукраїнській з'їзд авіабудівників України. 

У заході взяли участь представники провідних підприємств авіабудівної галузі, зокрема АТ «Мотор Січ», ДП «Івченко-Прогрес», компанія FED (АТ «ФЕД»), ДП «Харківський машинобудівний завод «ФЕД» та інших, голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер, народні депутати, України Герої України Олександр Жданов та Анатолій Мялиця.

Свої вітання учасникам з'їзду надіслали:

Харківський міський голова Геннадій Кернес ТУТ, Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов ТУТ, представники аероспейсу Канади, Німеччини та Словакії надіслали свої вітальні телеграми з'їзду ТУТ (переклад), Асоціація суднобудівників України "УКРСУДПРОМ" ТУТ.

Під час з'їзду були  розглянуті питання про поточну ситуацію на підприємствах галузі та перспективи збереження і розвитку авіаційної промисловості України.

Голова Профспілки авіабудівників України Ярема Жугаєвич у своєму виступі розповів про поточну критичну ситуацію в галузі.

Герой України Анатолій Мялиця зазначив, що молоді потрібна мотивація, а її немає. Галузь повинна працювати. Він також критично висловився щодо реформи Укроборонпрому, наголосивши, що внаслідок трансформації концерну у корпорації, буде остаточно втрачено галузь.

Голова ХОДА Олексій Кучер взяв слово для репліки щодо ситуації на ХДАВП. Він зазначив, що обіцянку про виплату боргів по зарплаті взяв на себе Айварас Абромавичус, генеральний директор ДК "Укроборонпром" і саме він має нести відповідальність за її невиконання. Доручення Президента має неухильно виконуватися. Керівники, які цього не роблять, мають залишати свої посади.

Володимир Семенов, директор з корпоративних прав і інвестиційних проектів АТ "Мотор Січ", під час свого виступу передав учасникам з'їзду вітання від імені президента АТ "Мотор Січ", Героя України Вячеслава Богуслаєва. В своєму виступі він зазначив, що попри кризовий стан в галузі, на її підприємствах працює багато молоді, якій потрібне чітке розуміння свого майбутнього і від делегатів з'їзду вони очікують відповідні рішення. "Галузь жива, вона просить допомоги і віддача від неї велика", - наголосив промовець.

 

За словами президента Асоціації "Укравіапром" Віктора Попова, в умовах розбудови авіабудівної галузі вкрай важливо виробити єдину державну політику у цій сфері.

Віталій Немілостівий взяв слово для репліки, зазначивши, що необхідно дати правову оцінку наказам ДК "Укроборонпром" щодо заборони керівникам підприємств - учасників звертатися напряму до керівництва держави, органів влади. Також він висловив обурення іншим наказом - щодо змін до Статутів підприємств, який назвав наказом про "смотрящих". Він попросив голову ХОДА і народних депутатів втрутитися у ситуацію і поінформувати Президента України про цю проблему.

Під час свого виступу народний депутат України, Голова підкомітету Верховної Ради України з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Олександр Бакумов зазначив, що Україна має залишатися авіабудівною державою і всі народні депутати України від Харківщини підтримують авіапромисловість у її бажанні жити і розвиватися.

Під час свого виступу ректор Національного аерокосмічного університету Микола Нечипорук зупинився на проблематиці підготовки кадрів для галузі.

Генеральний директор ХДАВП, Сергій Задорожний у своєму виступі розповів про ситуацію на підприємстві.

Під час свого виступу народний депутат України, Голова підкомітету Верховної Ради України з питань кримінального законодавства та протидії злочинності Олександр Бакумов зазначив, що Україна має залишатися авіабудівною державою і всі народні депутати України від Харківщини підтримують авіапромисловість у її бажанні жити і розвиватися.

Керівник АТ "Дніпропетровський агрегатний завод" Євген Морозенко в своєму виступі виокремив першочергові заходи щодо підтримки галузі.

Під час обговорення делегати порушили питання, які включено до резолюції форуму. У контексті пропозицій щодо виведення галузі з кризи йшлося про доцільність створення профільного міністерства, яке реалізуватиме державну промислову політику і буде розпорядником бюджетних грошей. Крім того, на їхню думку, потрібно створити авіабудівний холдинг "Антонов" з урахуванням інтересів держави, галузі, трудових колективів, що допоможе виконати комерційні контракти з Перу, Казахстаном, Азербайджаном - добудувати і передати в експлуатацію не менше 12 літаків, виробництво яких розпочато в Україні.

Всеукраїнський з'їзд авіабудівників України затвердив Резолюцію та оголосив перерву у своїй роботі.  Прийнято рішення продовжити роботу Всеукраїнського з'їзду авіабудівників України за участі Президента України та Прем'єр-міністра України; доручити Президенту Асоціації "Укравіапром" Віктору Попову, Голові Об'єднання організацій роботодавців авіаційної промисловості України Віктору Салюті та Голові Профспілки авіабудівників України Яремі Жугаєвичу опрацювати дату, місце продовження роботи З'їзду.