Новости

Сьогодні перестало битися серце палкого патріота України і вітчизняної авіаційної промисловості - Героя України Анатолія Костянтиновича Мялиці... Співчуваємо рідним і близьким Анатолія Костянтиновича. Вічна йому пам'ять!

З глибоким сумом повідомляємо, що 5 квітня 2021 року на 81 році життя помер один з найвидатніших представників авіаційної промисловості - Герой України Анатолій Костянтинович Мялиця.

Біль і скорбота переповнюють серця тих, хто знав його і працював з цією вольовою, мудрою і щирою людино. Втрата важка, передчасна і непоправна.

 

Анатолій Костянтинович народився за кілька місяців до початку Другої Світової Війни у сім’ї військовослужбовця-авіатора. Середню школу він закінчив в Азербайджані за місцем служби батька. Вольовий характер, сміливість братися за надскладні завдання були закладені в Анатолія Костянтиновича з дитинства і юності.

Цьому сприяв і робочий шлях Анатолія Мялиці. Працював слюсарем, авіаційним механіком, інженером льотно-випробувальної станції 210-го авіаційного ремонтного заводу.

В 1966 році закінчив Харківський авіаційний інститут за спеціальністю - літакобудування, здобув кваліфікацію інженера-механіка; згодом захистив кандидатську дисертацію «Технологічна підготовка авіаційного виробництва при залежному утворенні розмірів деталей з використанням інженерних комп'ютерних засобів» (Національний аерокосмічний університет ім. Жуковського і докторську дисертацію «Технологічна підготовка літакобудівного виробництва в умовах дискретно-нестабільних програм випуску виробів» (ВАТ «Український НДІ авіаційної технології»).

Після отримання вищої освіти працював інженером льотно-випробувальної станції в/ч 34538. З 1967 року його життя назавжди стане пов’язане з Харківським авіаційним заводом: працював слюсарем, технологом, майстром, заступником начальника цеху, начальником цеху, заступником головного інженера, заступником генерального директора з виробництва, а з 1985 року — генеральним директором заводу.

Вся його трудова діяльність - це найяскравіший приклад фахового і принципового підходу до справи, він ніколи не зраджував своїм переконанням і завжди сміливо і рішуче відстоював свою точку зору в найскладніших ситуаціях. Анатолій Костянтинович був талановитим і неординарним керівником. Тричі він очолював рідне підприємство.

Анатолій Костянтинович став першим представником галузі в роки незалежності, який отримав пропозицію увійти до складу Уряду і став Міністром промислової політики України у 2002 році.

У 2004-2005 рр. працював радником Прем’єр-міністра України, а потім до 2007 року генеральним директором — головою правління Державної літакобудівної корпорації "Національне об'єднання «Антонов».

Анатолій Мялиця написав понад 70 наукових робіт про технологічну підготовку серійного авіаційного виробництва. Був почесним професором ХАІ.

Під його керівництвом ХАЗ освоїв серійне виробництво крилатих ракет, літаків Ан-74 та Ан-140 і їх модифікацій, розробив і підняв в небо легкомоторний літак ХАЗ-30.

Лауреат Державної премії СРСР, Заслужений машинобудівник України, Герой України (за видатні заслуги перед Українською державою у розвитку вітчизняного літакобудування, вагомий особистий внесок у створення і освоєння серійного виробництва літака Ан-140).

Анатолій Костянтинович був не просто високопрофесійним фахівцем, це був лідер, який умів бачити перспективу, реагувати на зміни економічної і соціальної ситуації; багатогранна і унікальна особистість, яка своїм особистим прикладом надихала оточуючих.

В крайні роки життя Анатолій Костянтинович, попри хворобу, продовжував активно допомагати рідній авіаційній галузі, у 2020 році був одним із спікерів Першого Всеукраїнського з’їзду авіабудівників, з трибуни якого закликав владу підтримати вітчизняну авіаційну промисловість.

Все його життя було наповнене служінням людям праці і підвищенню престижу України як промислово розвинутої, авіабудівної держави.

Ми збережемо добру пам'ять про цю дивовижну людину.

Висловлюємо глибокі співчуття рідним і близьким Анатолія Костянтиновича.

 

Всеукраїнська громадська рада сприяння розвитку літакобудування і зміцнення обороноздатності України ,

Асоціація «Укравіапром»,

Об’єднання організацій роботодавців авіаційної промисловості України,

Центральний Комітет Профспілки авіабудівників України,

Об’єднання профспілок Харківської області,

Профспілковий комітет ПО ПАУ на ХДАВП,

Редакція газети «Авіабудівник України»,

Рада ветеранів ПАУ