Новости

Новий літак «Антонов» – Ан-132Д виконав перший політ

31 березня 2017 року зі злітної смуги аеродрому «Святошин» вперше піднявся в небо перший прототип нового багатоцільового транспортного літака Ан-132літак-демонстратор Ан-132Д. Політ тривалістю 1 година 50 хвилин виконав змішаний екіпаж у складі: командир – льотчик-випробувач 1 класу Віктор Гончаров (ДП «АНТОНОВ»), льотчик-випробувач, генерал Мохаммед АяшTaqniaAeronauticsCompany», Королівство Саудівська Аравія), другий пілот – льотчик-випробувач 2 класу Богдан Загорулько (ДП «АНТОНОВ»), провідний інженер з льотних випробувань Володимир Нестеренко (ДП «АНТОНОВ»).  В першому польоті Ан-132Д супроводжував новий реактивний транспортний літак Ан-178.

Нагадаємо, що програма створення Ан-132 реалізується за контрактом із замовником з Королівства Саудівська Аравія (КСА), в тісній співпраці з Науково-технічним Центром імені Короля Абдулазіза (KACST) та компанією «Тaqnia Aeronautics Co.».  До проекту залучені підприємства авіаційної галузі України та провідні компанії-постачальники авіаційної промисловості світу.

На аеродромі «Київ-Антонов» льотної випробувальної бази ДП «АНТОНОВ» разом зі створювачами літака Ан-132Д зустрічав Президент України Петро Порошенко. Він подякував учасникам програми та зазначив: «Я відчуваю гордість за своїх співвітчизників, за тисячі працівників не лише заводу Антонова, а багатьох українських виробництв, які доклали і докладуть максимум зусиль, щоб Ан-132Д запустити в серію. Це буде щоденна і наполеглива праця. А сьогодні відбулося головне – наш літак піднявся в небо. Я бачив, як хвилювалися і головний конструктор, і інженери, і  керівництво. Бачив, як голосно аплодували, коли сказали, що вже є пробіг, літак приземлився і все у нас добре».

Керівник ДП «АНТОНОВ» Олександр Коцюба привітав колег-антонівців та партнерів з успішним закінченням чергового етапу програми Ан-132. За його словами, наступним важливим етапом в проекті Ан-132 стане презентація літака-демонстратора в Королівстві Саудівської Аравії, яка пройде після виконання літаком частини програми льотних випробувань.

На заході з нагоди першого польоту виступив доктор Khaled Abdullah Alhussain, директор Національного Центру Авіаційних Технологій KACST, КСА. В своїй промові він, наголосив на великому значенню проекту Ан-132 для КСА та висловив впевненість в тому, що небо його країни гостинно зустріне цей літак!

Багатоцільовий Ан-132 призначений для польотів на близько- та середньомагістральних маршрутах. Новий літак буде виконувати широкий спектр задач, включаючи перевезення різноманітних вантажів вагою до 9,2 т, в тому числі пошти, “навалом”, або на авіаційних палетах, легкої самохідної та несамохідної техніки. В умовах надзвичайних ситуацій Ан-132 зможе використовуватись для евакуації населення з зони стихійного лиха, транспортування поранених на стандартних ношах, десантування рятувальних команд.