Новости

Новий безпілотний літальний апарат, розроблений на ДП «АНТОНОВ», розпочав льотні випробування

8 листопада 2017 року на льотно−випробувальній базі ДП «АНТОНОВ», перший випробувальний політ виконав прототип нового тактичного безпілотного літального апарату (БпЛА), розроблений фахівцями підприємства.

Цей БпЛА створюється для оснащення перспективного мобільного тактичного безпілотного авіаційного комплексу (ТБпАК), шифр «Горлиця», для потреб Сухопутних сил Збройних сил України. Він складатиметься з чотирьох таких БпЛА, наземної станції керування та засобів забезпечення старту та посадки літальних апаратів, їх транспортування та ремонту.

 ТБпАК призначений для ведення повітряної оптико−електронної розвідки вдень та вночі, в простих та складних метеоумовах, передачі на командний пункт бригади (батальна) розвідувальної інформації про цілі (об’єкти) супротивника для забезпечення ефективного застосування механізованих (танкових) бригад, дивізіонів ракетних військ та артилерії, а також ескадрилій армійської авіації Сухопутних військ.

На презентації БпЛА були присутні: Секретар РНБО України Олександр Турчинов, Генеральний директор ДК «УкрОборонПром» Роман Романов, представники Міністерства оборони України. Звертаючись до учасників події, О.Турчинов зазначив, що Збройним силам України дуже потрібен ТБпАК такого рівня. «Сьогодні зроблено один із перших важливих кроків. Необхідно продовжувати роботу! Якщо ця програма буде включена до держзамовлення, то «АНТОНОВ» протягом року має завершити створення комплексу, який буде потім використовуватися нашими військами», −− сказав він. 

Створення ТБпАК та забезпечення функціонування його складових проводиться на основі існуючого досвіду ДП «АНТОНОВ» в розробці авіаційної техніки та інтеграції обладнання на борту літака. Підставою для початку програми стало спільне рішення Міністерства оборони України та ДК «УкрОборонПром» про відкриття дослідно−конструкторських робіт (ДКР), а також затверджене МО тактико−технічне завдання на ДКР.

До сьогодні розроблено та побудовано літаючу аеродинамічно подібну модель БпЛА. Перед початком льотних випробувань вона пройшла лабораторні перевірки на міцність. Механічна модель була випробувана в аеродинамічній трубі з метою визначення основних аеродинамічних характеристик БпЛА. Розпочинаються заводські випробування для підтвердження льотних якостей перспективного БпЛА. Ці етапи були здійснені коштом ДП «АНТОНОВ».

Обсяг виконаних робіт надав ДП «АНТОНОВ» досвіду в сфері розробки безпілотного літального апарату та підтверджує готовність підприємства стати головним інтегратором компаній−партнерів в рамках створення  повноцінного ТБпАК в умовах міжнародної кооперації.

Створена на ДП «АНТОНОВ» платформа БпЛА передбачає використання ударного озброєння вітчизняного співрозробника.

Крім того, вже досягнуто домовленості з іноземною компанією щодо співробітництва в оснащені аеродинамічно подібної моделі БпЛА розвідувальним обладнанням. Провести демонстраційні польоти з метою підтвердження відповідності спорядженого БпЛА частині тактико−технічного завдання Міністерства оборони України планується весною 2018 року.

Для реалізації проекту перспективного ТБпАК в повному обсязі необхідно укласти контракт з замовником.