Новости

АН-124 «Руслан» вже 35 років дивує світ!

22 грудня 2017 року на ДП «АНТОНОВ» відбулася частина заходів, присвячених 35-річчю від дня першого польоту важкого військово-транспортного літака Ан-124 «Руслан».


На території аеродрому «Київ-Антонов-2» у м. Гостомель видовищний демонстраційний політ виконав модифікований варіант «Руслана» Ан-124-100М-150, який експлуатується в парку авіакомпанії «Авіалінії Антонова». Від базового транспортного Ан-124-100 цивільного призначення він відрізняється збільшеним до 150 т максимальним комерційним навантаженням, збільшеною до 120 т вагою моновантажу та більшою дальністю польоту.

У заходах взяли участь члени першого екіпажу Ан-124: командир Терський Володимир Іванович, другий пілот Галуненко Олександр Васильович, штурман Піддубний Олександр Петрович, бортінженер Шулещенко Олександр Максимович, провідний інженер з льотних випробувань Харченко Михайло Григорович, інженер-експериментатор Михайлов В’ячеслав Сергійович.

За польотом «Руслана» спостерігали працівники підприємства, почесні гості та представники ЗМІ.

По завершенню польоту для представників ЗМІ відбулась імпровізована прес-конференція.

Заслужений льотчик-випробувач, Лауреат Державної премії Володимир Терський зазначив, що що літак Ан-124 «Руслан» є одним з небагатьох літаків, які не змогли перевершити літаки конкурентів. За його слова, 35 років ефективної експлуатації літака свідчать про його надійність і високі показники. Він акцентував увагу присутніх на тому, що «Руслану» належить багато світових рекордів, серед яких підняття на висоту понад 10,5 км вантажу більше 170 тон (171 219 кг на висоту 10750 м. у 1985 році – ред), а у 1987 році було встановлено світовий рекорд дальності перельоту замкнутим маршрутом (20 150,92 км), який перевершив попередній рекорд, встановлений американським літаком Boeing B-52.

Володимир Іванович зазначив, що літак Ан-124 до цього часу сумлінно служить людям і ще не скоро отримає гідного суперника, оскільки створювався він таким чином, щоб мати великі запаси. Ан-124 «Руслан», без перебільшення є дивом, створеним людьми, наголосив легендарний льотчик-випробувач.

Президент ДП «Антонов» Олександр Кривоконь зазначив у своєму виступі, що створенні і перший політ славетного богатиря «Руслана» стали віхою не тільки в історії ДП «Антонов», а і всієї країни, адже трудовий колектив підприємства прославив її на весь світ. Також, безе перебільшення, це вагомий внесок в історію світового авіабудування і науково-технічного прогресу. «Руслан» відкрив нову еру вантажних авіаперевезень надважких і великогабаритних вантажів і на сьогоднішній день і досі залишається лідером у цьому сегменті ринку. Створення даного літака стало можливим завдяки наполегливій, кропотливій праці колективу дослідно-конструкторського бюро під керівництвом легендарного Олега Костянтиновича Антонова, а також у тісній співпраці з багатьма іншими підприємствами.

Олександр Григорович зазначив, що перший екіпаж Ан-124 майже у повному складі зібрався і знову здійснив політ на «Руслані», майже як і 35 років назад. Він акцентував увагу присутніх на тому, що у командира екіпажу Володимира Івановича Терського напередодні виповнилась ювілейна дата з дня народження. Вітаючи Володимира Івановича з подвійним святом, президент ДП «Антонов» від імені трудового колективу підприємства побажав йому міцного здоров’я, щасливих років життя і подякував ювіляру за плідну працю.

«Хочу запевнити всіх, що трудовий колектив ДП «Антонов» і надалі буде прагнути поширювати славу вітчизняного авіабудування і створювати нові неперевершені високоефективні літаки, такі як Ан-124» - підкреслив Олександр Кривоконь.

Директор АТП ДП «Антонов» Михайло Харченко (на момент першого польоту літака Ан-124 – провідний інженер з льотних випробувань 1 класу) у своєму виступі перед присутніми зазначив, що весь екіпаж, який здійснював політ на літаку «Руслан» 35 років назад переповнюють емоції, так, наче сьогодні вони повторили свій політ знову. Дуже приємно, що команді екіпажу вдалося знову повторити політ і прославити фірму, наголосив Михайло Григорович.

«Майже 35 років виповнилося з дня першого польоту літака (24 грудня 1982 року – ред.) і вже 30 років літак, створений наполегливою працею тисяч працівників КБ, сьогодні допомагає трудовому колектив ДП «Антонов» працювати, творити, думати про майбутнє. Цей літак буде літати ще не менше 30 років, оскільки конструкторами КБ в нього було закладено потужні ресурси. Цей літак – справжній красень. Він носить зараз нову ліврею нашої фірми. Літаки Ан-124 зараз літають по всьому світу і виконують надважкі завдання, за які не візьмуться літаки наших конкурентів» - наголосив Михайло Григорович.

В ознаменування урочистої події президент ДП «Антонов» Олександр Кривоконь вручив почесні нагороди членам першого екіпажу літака Ан-124 «Руслан» під гучні оплески присутніх.

Заслужений льотчик-випробувач, Перший Герой України Олександр Галуненко, коментуючи подію на прохання редакції, зазначив: "Незважаючи на те, що члени першого екіпажу літака Ан-124 «Руслан» мешкають у різних куточках світу, нам вдалося зібрати його майже у повному складі і здійснити політ на літаку знову. Неможливо передати відчуття і радість моменту. Той, хто закоханий в авіацію і в небо, нас зрозуміє. Ми дуже вдячні організаторам цього польоту і всім, хто їм допомагав. Нам дуже приємно. З того часу пройшло 35 років, навіть не пройшло, а пролетіло, як одна мить. А завдяки сьогоднішньому польоту ми отримали такі відчуття, наче ми повернулися в ті роки. Кожен українець, я переконаний у цьому, пишається тим, що такі величні літаки як «Руслан» та «Мрія» створено у нас завдяки зусиллям наших співвітчизників і що ці літаки літаючи по всьому світу, прославляють нашу країну".

АУ