Новости

Міжнародний день рідної мови в ДАХК «Артем»

 

"Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову."

Ліна Костенко

 

21 лютого в Україні відзначили Міжнародний день рідної мови, як його ще називають – Міжнародний день материнської мови (англ. International Mother Language Day).

Про підтримку мовного й культурного різноманіття та багатомовності було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 р. у Парижі.

Оскільки з 6 000 розмовних мов світу майже половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Існує офіційна думка, що вивчення іноземних мов і багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги між націями й народами .

Не могли залишитися осторонь і не зробити свій внесок у відзначення Дня рідної мови і у Державній акціонерній холдинговій компанії «Артем». Цього дня у приміщенні художньої бібліотеки профкому було відкрито відповідну тематичну виставку, що триватиме протягом тижня.

Тут представлені проза й поетичні твори вітчизняних поетів і письменників-класиків, сучасні словники, довідники та енциклопедії з мовознавства. Відвідувачі виставки мають можливість ознайомитися з українськими прислів’ями й приказками, переглянути сценарій просвітницького заходу про Рідну мову і навіть студіювати Практикум складання ділових паперів.

Директор цього структурного підрозділу ПО ПАУ в ДАХК «Артем» М.В. Яброва і зав. відділом з комплектування та обробки літератури Н.М. Пашкович переконані, що виставка нікого не залишить байдужим і кожен відвідувач знайде серед представленої літератури щось для себе цікаве й корисне – втім, як у бібліотеці в цілому! 

Тож запрошуємо долучитися до високого й прекрасного, корисного й необхідного, з шаною та любов’ю відібраного й представленого для загального ознайомлення закоханими в рідну мову артемівцями!

Олена Моргун,

провідний спеціаліст ПО ПАУ в ДАХК «Артем»