Новости

Якщо вам не вистачає лісу, його можна вишити

Фото О.Семців: Вишиті картини Жанни Єгорівни дарують позитивні емоції та надихають колег

Рубрика: Наші захоплення

«Ідея персональної авторської виставки «Гобелени» головного лікаря медсанчастини Жанни Єгорівни Сергеєвої народилася близько восьми років тому, коли в її кабінеті я побачив надзвичайно красиву вишиту картину. З подивом дізнався, що вишивка – її хоббі» – сказав під час урочистого відкриття виставки «Гобелени» у народному музеї імені «Антонова» голова профкому ПО ПАУ на підприємстві В.П. Гуска.

Вперше бажання вишити картину з’явилося у Жанни Єгорівни 12 років тому. Вона вважає, що процес вишивання заспокоює. Концентруючись на сюжеті майбутньої картини, відпочиваєш від буденних справ. Найулюбленіші теми майстрині – ліс та будинки. «Мабуть тому, що мені не вистачає у реальному житті лісу і будинку. Мої вишиті полотна – це особливий світ, який створюю сама для себе, щоб піти туди, коли захочеться побути у позитивному творчому просторі», – говорить автор виставки.

В експозиції представлені 30 вишитих картин. Їхня тематика різнопланова – ікони, квіти, природа, романтична серія (дівчина з конем, дівчата на велосипеді.), роботи за сюжетами відомих художників, зокрема, «Дубова роща» та «Ранок у сосновому лісі» Івана Шишкіна. Вишиває Жанна Єгорівна, як правило, у вечірні години після роботи або в вихідні. «Я людина самоорганізована. Тому в порівнянні з іншими майстрами працюю відносно швидко», – зізнається вона.

Навіть працюючи за готовими схемами, вносить у роботу щось своє, вибираючи інший колір ниток. Яскравим прикладом серед картин, представлених на виставці, є дві роботи «Альпійський пейзаж» з однаковою назвою, але абсолютно різною кольоровою гамою. В складних сюжетних композиціях можуть поєднуватись понад сотня відтінків.

Найбільше кольорів (133!) серед представленої експозиції у центральній роботі «Деревенька». На її створення пішло вісім місяців, і це вважається дуже швидким результатом, а все через особливу техніку вишивання. Вишиває автор виставки окремими частинами, яскравими кольоровими плямами, а потім від них легко створює решту зображення.

У Жанни Єгорівни немає найбільш улюблених робіт. Якщо їй подобається сюжет, вона може повторити його кілька разів. Картину «Променад» (дівчата на велосипеді) я вишила сім разів» - ділиться авторка . Одна з них, наприклад, потрапила до Чехії. Близько 30 перших робіт Жана Єгорівна подарувала друзям та знайомим, деякі продала. Такі роботи цінуються дуже дорого. Серед відвідувачів виставки багато пацієнтів головного лікаря МСЧ, котрі впевнилися, що їхній лікар чудово робить будь-яку справу, за яку береться. Жанна Єгорівна успішна не тільки в медицині, але й у мистецтві.