Новости

Український літак-гігант "Мрія" відправився у рейс


3 квітня 2018 року із аеропорту в Гостомелі вирушив у комерційний рейс до м. Лейпциг найбільший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія». Вже з Німеччини, де завантажать вантаж вагою близько 15 тон, літак-велетень вирушить до Саудовської Аравії.

Екіпаж – 8 пілотів на чолі з командиром Дмитром Антоновим.

Крайній раз «Мрія» піднімалась в небо в травні 2016 року. До 2018 року літак не злітав. Його модернізовували та покращували. Нещодавно, у березні «Мрія» здійснила вдалий пробний політ після ремонту та модернізації. Пілоти переконалися, що літак справний і готовий до роботи.

Польоти відбуватимуться протягом квітня. А вже 3-4 травня п.р. літак повернеться до Гостомеля.

У рейс літак проводжали льотчик-випробувач, Герой України Олександр Галуненко, віце-президент ДП «Антонов» Олег Орлов, директор авіатранспортного підприємства «Антонов» Михайло Харченко.

Довідково: Ан-225 «Мрія» є найбільшим і найпотужнішим транспортним літаком, що будь-коли піднімався у повітря. Максимальна злітна вага повітряного судна становить 640 тон. Літак було спроектовано та побудовано в 1988 році київським конструкторським бюро імені Антонова. Перший політ відбувся 21 грудня 1988 року.

Він є володарем рекордів за вантажопідйомністю, висотою і дальністю польотів – «Мрія» занесена до книги Гіннеса. Масштаби Ан-225 вражають: довжина літака – 84 метри, висота 18 метрів (це як 6–ти поверховий будинок з чотирма під'їздами), розмах крил – 88,4 метри. Крім того в середині літака можна розмістити до 80 легкових автомобілів.