Новости

Національний форум. Безпека праці - пріоритет для профспілок

23 травня п.р відбувся Національний форум «Безпека праці в Україні: необхідність якісних змін для кращого захисту життя та здоров’я працівників. Через 100-річчя профспілкового досвіду – до європейських стандартів захисту». Форум відбувся згідно з розпорядженням Голови ФПУ та з нагоди 100-річчя від дня утворення технічної інспекції праці профспілок.

У заході взяли участь представники Мінсоцполітики, Держпраці, Фонду соціального страхування України, Представництва МОП в Україні, інших установ та організацій, що опікуються   проблемами   охорони   праці і 

здоров'я, технічні інспектори праці, ветерани технічної інспекції праці, представники профспілок, соціальні партнери.

З вітальним словом до учасників форуму звернулись Голова СПО об’єднань профспілок, Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, Голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега, ветеран технічної інспекції праці Вячеслав Петров.

За свою 100-річну діяльність технічна інспекція праці профспілок зазнала чимало змін та перетворень. Змінювалися також її назва ї підпорядкованість. Але головне завдання залишалось незмінним - охорона життя, здоров’я і праці, зокрема шляхом здійснення заходів з організації технічного нагляду. 

Сьогодні, незважаючи на складні соціальні та економічні умови в країні, незначний кількісний склад, технічна інспекція праці перебуває на одній із найважливіших ділянок профспілкової діяльності, продовжує виконувати покладену на неї гуманну функцію захисту життя і здоров’я працівників.

На форумі також виступили керівник Департаменту охорони праці ФПУ Юрій Андрієвський, генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики Юрій Кузовой,  зав. відділом технічної інспекції праці Департаменту охорони праці ФПУ Тетяна Горюн, менеджер проекту ЄС – МОП в Україні «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання не задекларованої праці» Антоніу Сантуш та ветерани.

Від Профспілки авіабудівників України у Форумі взяли участь: Голова Профспілки Ярема Жугаєвич, завідувач відділу охорони праці ВА - головний технічний інспектор праці ЦК ПАУ Станіслав Ліщинський, ветерани ПАУ Борис Рожко та Георгій Лесенко.