Новости

31 травня 2018 року виповнюється 72 роки від дня заснування ДП "Антонов"

31 травня 1946 р. Постановою ЦК ВКП(б) і Ради Міністрів СРСР затверджене рішення колегії МАП про створення Дослідного Конструкторського Бюро (ДКБ−153) на Новосибірському авіаційному заводі та про призначення Антонова Олега Костянтиновича Головним конструктором. Цією ж постановою ДКБ було дане завдання на створення сільськогосподарського літака СХ−1 (#Ан2), перший політ якого відбувся 31 серпня 1947 року.
Улітку 1952 р. ДКБ переїжджає до Києва. Тут О.К.Антонову практично заново зформував колектив конструкторського бюро. Пізніше він скаже: «Київ став мені рідним. Не тільки тому, що це місто прекрасне, я його дуже люблю, а тому, що тут розгорнулася моя творча діяльність. Це, безперечно, головне!» На підприємстві було створено більше ста типів і модифікацій пасажирських, транспортних і спеціалізованих літаків, розтиражованих у кількості більше 22000 екземплярів. «Україна є батьківщиною широкофюзеляжних літаків, взагалі всіх у світі, тому що перший широкофюзеляжний літак #Ан22 ми створили в Києві», – зазначав О.К.Антонов. Візитною карткою сучасного бренду «АНТОНОВ» є нащадки славетного «Антея» – вантажні гіганти "Руслан" і "Мрія". На їхньому рахунку 270 світових рекордів. Усього ж літаки "АН" установили більше 500 рекордів.
Далекоглядність Олега Костянтиновича, традиції, закладені цим видатним конструктором та вченим, продовжені його колегами і учнями – Петром Васильовичем Балабуєвим, Дмитром Семеновичем Ківою, дозволили підприємству, яке створив О.К.Антонов, неодноразово долати складні часи. Сьогодні «АНТОНОВ» залишається однією з небагатьох компаній, що реалізують повний цикл створення сучасного літального апарата - від передпроектних наукових досліджень до побудови, випробувань, сертифікації, серійного виробництва й післяпродажного обслуговування.
Специфіка галузі висуває особливі вимоги до формування персоналу, і "АНТОНОВ" по праву пишається своїм основним капіталом - високопрофесійними кадрами. Сьогодні на підприємстві працюють представники більше 200 професій і спеціальностей, штат конструкторів і вчених, що діють в десятках наукових напрямків. Близько тисячі наших колег зробили неоціненний внесок в розвиток авіаційної справи, за що нагороджені почесними державними званнями, орденами та медалями. Серед антоновців – чотири Героя України – Генеральні конструктори Петро Васильович Балабуєв і Дмитро Семенович Ківа, заслужений льотчик-випробувач Радянського Союзу Олександр Васильович Галуненко та льотчик-випробувач 1 класу Сергій Михайлович Трошин.
Золотою зіркою «Герой СРСР» нагороджені заслужені льотчики-випробувачі СРСР Іван Єгорович Давидов, Юрій Володимирович Курлін, Валерій Валентинович Мігунов. Вірними традиціям фірми залишаються й молоді антоновці. Їм є на кого рівнятися та з кого брати приклад.