Новости

ІА УНІАН. Прес-конференція щодо Всеукраїнської профспілкової акції протесту та основних Вимог профспілок до Верховної Ради, Уряду, роботодавців

 

16 жовтня п.р. в ІА УНІАН відбулася прес-конференція щодо  проведення Всеукраїнської профспілкової акції протесту. Журналісти з перших вуст почули, чого прагнуть профспілки, виходячи, 17 жовтня, на багатотисячну акцію протесту в Києві.

Щодо вимог спілчан розповів заступник голови ФПУ Олександр Шубін. Він зазначив, що все цивілізоване людство 17 жовтня щороку відзначає Міжнародний день боротьби з бідністю. В цей день профспілки не можуть мовчати про становище, в якому сьогодні перебуває більшість людей в нашій країні, зокрема представники профспілок – люди найманої праці. На жаль, рівень їхнього життя погіршується.

Від Профспілки авіабудівників України у прес-конференції прийняв участь Ярема Жугаєвич.

Голова ПАУ наголосив, що першою і основною вимогою є недопущення підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги, на газ і.т.д.

Також одна з вимог - це пріоритетний розвиток вітчизняного виробництва та створення робочих місць в Україні. У своєму виступі він відмітив, що незайнятість українців є найбільшою бідою, яка може стати причиною для соціальних невдоволень.

Ярема Жугаєвич звернув увагу на відсутність у новому Бюджеті достатнього державного оборонного замовлення для підприємств машинобудівного і оборонно-промислового комплексів. В результаті, фактично в умовах війни відбувається скорочення працюючих в галузях ОПК.

Він підкреслив необхідність затвердження Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості.

Крім того, дуже необдумано було закуплено бувші у використанні вертольоти французького виробництва.

Також у своєму виступі він наголосив про необхідність негайного погашення заборгованості на одному з найбільших підприємств авіаційної галузі - Харківському державному авіаційному виробничому підприємстві (майже 190 млн. грн.).

На жаль, всі кредити, позики, які бере держава, не працюють на економіку, на створення доданої вартості в Україні.

Учасники прес-конференції висловили сподівання, що вимоги профспілок буде почуто і в результаті солідарних дій вдасться перейти до процесу конструктивного соціального діалогу.

Для перегляду натисніть ТУТ