Новости

Річниця першого польоту Ан-74ТК-300

 

20 квітня 2001 року з заводського аеродрому Харківського державного авіаційного виробничого підприємства (ХДАВП) «Сокольники» свій перший політ здійснив вантажо-пасажирський літак Ан-74ТК-300.

Політ виконував екіпаж випробувачів ДП "АНТОНОВ" та ХДАВП у складі: командир екіпажу – льотчик-випробувач ДП "АНТОНОВ" Олексій Круц, другий пілот – льотчик-випробувач ХДАВП Володимир Самодуров, борт-інженер ХДАВП Володимир Жуков та провідний інженер з льотних випробувань  ДП "АНТОНОВ" Олександр Макіян.

Історія створення літака Ан-74ТК-300 сягає в 1998р. На нараді керівників АНТК ім. О.К. Антонова, ЗМКБ «Прогрес», ВАТ «Мотор Січ» та ХДАВП було прийнято рішення про створення літака Ан-74ТК-300 як однієї з «революційних» модифікацій транспортного Ан-74 власним коштом підприємств. Також були заплановані терміни виконання робіт. 

Зовнішній вигляд та характеристики базового літака мали суттєво змінитися. Новий літак оснащався більш економічними двигунами Д-36 серії 4А з новою системою регулювання та реверсом тяги. На відміну від попередніх літаків сімейства Ан-74, на Ан-74ТК-300 двигуни розміщуються на пілонах під крилом, яке також було модернізоване. Вдосконалені бортові системи та обладнання забезпечили якісно новий рівень комфорту пасажирського салону та кабіни екіпажу. 

Завдяки покращеній аеродинамічній якості літака, швидкість польоту збільшилася до 725 км/год, а дальність – до 3450 км. 

В подальшому, на базі літака Ан-74ТК-300, було розроблено, сертифіковано та поставлено замовникам VIP-варіант літака Ан-74ТК-300Д покращеного комфорту з трьома салонами для перевезення перших осіб керівництва держав України, Лівії та Лаосу.

Прес-служба ДП "Антонов"