Новости

Відбулося навчання профактиву Профспілки під егідою МЄФМ

В період з 27 квітня по 4 травня 2019 року, завдячуючи підтримці  Міжнародної Євроазіатської Федерації Металістів (МЄФМ) та Профспілки «Тюрк Метал», в м.Стамбулі (Туреччина), відбулось навчання профактиву Профспілки авіабудівників України.

В зазначеному навчанні взяли участь представники профактиву ряду підприємств авіаційної промисловості, зокрема: Державного підприємства "Антонов", Виробництва Державного підприємства "Антонов", Державного підприємства "Івченко-Прогрес", Державного підприємства "Харківський машинобудівний завод "ФЕД", Державного підприємства "Машинобудівна фірма "Артем", Державної акціонерної холдингової компанії "Артем", Товариства з обмеженою відповідальністю "Металеві меблі".

Перші два дні учасники присвятили активному навчанню та обміну профспілковим досвідом. Учасники семінару ознайомились з історією становлення та основними аспектами діяльності профспілки "Тюрк Метал" та МЄФМ в цілому. Значну увагу було акцентовано на вивченні централізованого типу профспілок, за яким працює "Тюрк Метал". Також розглянули практику ведення переговорів по укладенню колективних договорів та синергію колективних договорів в Туреччині.

Окремо було розглянуто основні норми трудового та профспілкового законодавства Туреччини, систему правової допомоги членам профспілки "Тюрк Метал", а також шляхи організаційного та фінансового зміцнення профспілок в сучасних умовах. Крім того, учасники навчання ознайомились з веденням обліку профспілкового членства, що здійснюється на базі "Електронного уряду" Туреччини, розглянули його переваги та недоліки.

Одночасно учасники навчання відвідали Міжнародну оборонну виставку "IDEF-2019", де були представлені зразки техніки підприємств авіаційної промисловості України та  ознайомились з експозицією продукції світових оборонно-промислових підприємств.

Особливий інтерес делегації викликало відвідування виробничої бази підприємства Mercedes-Benz Turk, одного з найбільших виробників автобусів, де побачили конвеєрний цикл виготовлення автобусів, а також ознайомились з діяльністю представників Профспілки "Тюрк Метал" на зазначеному підприємстві.

Завершився семінар в Регіональному представництві "Тюрк Метал" міста Стамбул, де всім учасникам було вручено відповідні сертифікати про проходження навчання.

Крім цього учасники навчального семінару скористались можливістю та відвідали ряд відомих історичних місць в Стамбулі.

Учасники семінару відзначили, що дане навчання є корисним для профспілкових лідерів та активу, а отриманий досвід варто використовувати в роботі профспілкових організацій ПАУ на підприємствах галузі.

Також Ярема Жугаєвич доручив учасникам навчання відзвітувати через рік, які отримані знання їм вдалося використати у своїй профспілковій роботі.