Новости

Галузь в критичному стані! Необхідні екстраординарні дії!

Наприкінці квітня на ДП «Антонов» відбулось розширене засідання Президії Асоціації «Укравіапром». Головував на засіданні Президент Асоціації, голова правління АТ «ФЕД» Віктор Попов.

Участь в засіданні взяли представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, ДК «Укроборонпром», ООР АПУ, підприємств галузі. Профспілку на заході представляв Голова ПАУ Ярема Жугаєвич.

Під час засідання його учасники обговорили ситуацію в авіаційній галузі і можливі шляхи її розвитку. Практично всі учасники були одностайні у тому, що авіабудування України зараз переживає складні часи і необхідні швидкі заходи для його реанімації. Внутрішній ринок для вітчизняного авіапрому і досі закритий. Окремо наголошувалося на критичному стані ХДАВП і недостатніх діях держави для його порятунку.

Також більшість учасників заходу висловила свою тривогу з приводу високої  розкоординованості дій між підприємствами галузі внаслідок постійних реформувань авіапрому. Галузь наразі має різні формати власності, яким важко співпрацювати один з одним, тому необхідно виробити такий формат взаємовідносин, який би був взаємовигідним. Віктор Попов в якості прикладу того як це могло б працювати в Україні розповів про роботу Канадського аероспейсу.

Учасники заходу також констатували, що відсутність єдиного органу управління призвела до розбалансованості в роботі підприємств галузі. Ліквідація Міністерства промислової політики України була помилковою. Зараз галузі потрібен центральний орган виконавчої влади, який буде мати відповідні повноваження.

Обурювало членів Президії Асоціації і те, що до цього часу не ухвалена Програма розвитку галузі.

На думку виступаючих Асоціація «Укравіапром» має посилити свою консолідуючу і генеруючу роль в галузі.

Голова ПАУ Ярема Жугаєвич, підтримуючи виступаючих, наголосив на важливості якнайшвидшого затвердження Програми розвитку галузі, передбачення відповідного бюджетного фінансування. Також він закликав якомога скоріше зібрати Форум авіабудівників України, куди запросити найвищих посадовців держави для ведення прямого діалогу щодо майбутнього галузі. Він також висловив своє занепокоєння тим, що відсутність єдиного органу управління підприємствами галузі, який має повноваження центрального органу виконавчої влади, створює сильні перепони у розвитку галузі. Окремо він подякував ДП «Антонов» і АТ «Мотор Січ» за те, що вони надали свої пропозиції до Державного бюджету України.

Асоціація «Укравіапром» ухвалила низку рішень. Зокрема вона звернеться до керівництва держави і Уряду з вимогою створити єдиний державний орган влади, який буде опікуватися галуззю, як це передбачено законодавством про національну безпеку України. Також Асоціація буде вимагати негайного затвердження Програми розвитку галузі.

Олександр Палій