Новости

За результатами проведення тижня охорони праці на підприємствах галузі підведено підсумки виконання заходів

День охорони праці це добра нагода оцінити роботу підприємств щодо створення безпечних умов праці. У 2019 році він пройшов під девізом "Безпечне та здорове майбутнє праці"

За результатами проведення тижня охорони праці на підприємствах галузі підведено підсумки виконання заходів.

Першими надали інформацію про результати проведення  тижня охорони праці – ПРАТ "ВАЗ", АТ "Мотор Січ", ДП "ДержККБ"Луч", ДП "Антонов", ДП "Новатор", ДП "КАЗ", ВМЗ ПАТ "Мотор Січ".

Серед виконаних заходів у АТ "Мотор Січ":

  • перевірено виконання заключного Акту за 2018 рік щодо працевлаштування осіб, які мають медичні протипоказання до виконуваної ними роботи та виконання оздоровчо-профілактичних заходів;
  • здійснено перевірку щодо 100% охоплення всіх працівників підприємства медичними оглядами і 100% забезпечення працівників ЗІЗ;
  • здійснено контроль за безоплатним забезпеченням працівників молоком (за результатами атестації робочих місць за умовами праці);
  • здійснено контроль за виконанням графіка щодо проведення інструментальних вимірів ПДК в 46 структурних підрозділах підприємства атестованою лабораторією підприємства з підтвердженням результатів вимірів протоколом;
  • здійснено перевірку кондиціонування робочих приміщень;
  • 51 сім'ям потерпілим на виробництві виділено 35850 гривен матеріальної допомоги;
  • проведено перевірки щодо наявності в підрозділах необхідних інструкцій на робочих місцях, виконано технічну діагностику технологічного транспорту, проведено ремонт різного виду обладнання і механізмів тощо.

На ДП "Антонов" потерпілим на виробництві і членам сімей загиблих надано грошову допомогу в розмірі 42000 гривен (у т.ч.38500 гривен за кошти роботодавців). Виявлено і усунуто 175 різного виду порушень в 74 підрозділах.

Організовано обговорення стану охорони праці в підрозділах на спільному засіданні адміністрації і профкому. Проведено 1 семінар і 1 громадський огляд-конкурс стану охорони праці в 4 групах підрозділів та здійснено заохочення 38 переможців огляду.

У ПРАТ "Вовчанський агрегатний завод" перевірено, за визначеними критеріями, забезпеченність інструкціями з охорони праці, організацію проведення інструктажів, навчання і перевірку знань персоналу, забезпеченість ЗІЗ, фактичний стан виробництва, будівель, механізмів і устаткування, відповідність електрообладнання умовам експлуатації, забезпеченість працівників санітарно-побутовими приміщеннями та їх санітарний стан.

Організовано і проведено перевірку стану безпеки і гігієни праці на робочих місцях. Визначено кращі підрозділи та проведено їх нагородження грамотами і фінансово.

На ДП "ДержККБ"Луч" проведено в усіх підрозділах тиждень охорони праці, придбано нормативно правові акти та плакати  для підрозділів визначено та проведено заохочення кращих працівників у сфері охорони праці. Розроблено нові заходи по наданим пропозиціям.

У ВМЗ ПАТ "Мотор Січ" опрацьовано 14 затверджених заходів в рамках тижня охорони праці, направлених на покращення і забезпечення здорових і безпечних умов праці. Працівникам, які отримали інвалідність на підприємстві виділена матеріальна допомога в сумі 1200 гривень.

Проведено обговорення питання стану охорони праці та виконання комплексних заходів по покращенню умов праці працівників підприємства у 2019 році на профспілкових зборах в структурних підрозділах підприємства. За результатами проведення Дня охорони праці відзначено кращі підрозділи.

На ДП "КАЗ" перевірено справність вантажно-піднімальних механізмів, використання працівниками ЗІЗ, наявність на робочих місцях інструкцій з охорони праці тощо. Підсумки проведення Дня охорони праці підведено  на спільній нараді профактиву і представників від адміністрації.

На ДП "Новатор" проведено огляд-конкурс стану охорони праці та організовано обговорення підсумків виконання заходів до Дня охорони праці на спільному засіданні адміністрації і профкому.

На жаль не всі ПО ПАУ надали інформацію щодо відзначення Дня охорони праці на підприємстві та виконаних заходах, а це була ще одна нагода визначити рівень роботи по створенню безпечних умов праці так, як основна відповідальність на виробництві лежить на роботодавцеві.

Відділ охорони праці ЦК ПАУ