Новости

ЗБЕРЕГТИ СОЦІАЛЬНУ СФЕРУ ПІД ЧАС КОРПОРАТИЗАЦІЇ – ЗАДАЧА №1

12 вересня 2019 року на базі ДАХК "Артем" відбулось чергове засідання Правління Організації роботодавців авіаційної промисловості м. Києва. Вів засідання голова ОРА м. Києва, голова правління  ПАТ "НВО "Київський завод автоматики"  - Сергій Маляров.

Участь у засіданні прийняли Голова ПАУ Ярема Жугаєвич, голова ПО ПАУ у ДАХК "Артем", заступник Голови ПАУ по м. Києву Олександр Кельїн, завідувачка відділу правової роботи ВА ЦК ПАУ Каріна Плахова, Голова Консультативної Ради ООР АПУ, Герой України  Олександр Качура, керівники підприємств галузі.

Одним із пунктів порядку денного було питання збереження об'єктів соціально-культурного призначення в процесі корпоратизації.

Обговорюючи дане питання, Ярема Жугаєвич наголосив: "Ми аналізуємо всі ризики та загрози, що можуть негативно вплинути на галузь, трудові колективи та окремих працівників, слідкуємо за змінами у нормативній базі щодо порядку корпоратизації, посилили в даному контексті Галузеву угоду".

Занепокоєння Профспілки викликає можлива ситуація, коли так звані непрофільні активи підприємств, а це, насамперед, об’єкти соціальної сфери (гуртожитки, дитячі оздоровчі заклади, медичні установи тощо)   не будуть включені до статутного капіталу новоствореного акціонерного товариства і, як наслідок, їх передадуть у комунальну власність.

"Об'єкти соціальної сфери підприємств – це надбання трудових колективів, це недоотримана заробітна плата працівників, адже створювались ці об'єкти за рахунок прибутку підприємств самими працівниками у вільний від роботи час, - наголосив Ярема Жугаєвич, - тому корпоратизація підприємств галузі повинна проходити за участі Профспілки!"

Про досвід корпоратизації поділився голова Правління АТ "МЕРИДІАН" ім. С.П.Корольова В'ячеслав Проценко, який підкреслив роль представників трудового колективу у процесі корпоратизації та їх включення до складу відповідної комісії.

Під час засідання були вручені свідоцтва про членство в Організації роботодавців авіаційної промисловості міста Києва.