Новости

Зустріч з Місією МВФ

25 вересня п.р. відбулася зустріч керівництва Федерації профспілок України, її членських організацій та апарату ФПУ з представниками Міжнародного валютного фонду (МВФ).

На початку зустрічі голова Місії МВФ в Україні Рон ван Роден проінформував про плани і дії Місії МВФ в Україні.

З боку ФПУ виступив заступник Голови, Перший заступник Голови СПО об'єднань профспілок Олександр Шубін. У своїй промові він заявив, що Профспілки не тільки очікують налагодження повноцінного і ефективного соціального діалогу з урядом, але і роблять для цього конкретні конструктивні кроки.

Від Профспілки авіабудівників України в зустрічі прийняв участь та виступив в ході обговорення Голова Профспілки Ярема Жугаєвич.

Він відмітив, що на жаль, представники попередньої влади не поспішали виконувати позитивні рекомендації різних міжнародних організацій. А тому Ярема Жугаєвич запропонував долучати профспілки, як учасників соціального діалогу, до контролю за виконанням таких рекомендацій та за цільовим використанням коштів МВФ, отриманих Україною.

Він зазначив, що при попередній владі кошти, які надавалися міжнародними фінансовими організаціями, не інвестувалися в високотехнологічні галузі. Більше того, за бюджетні кошти придбавалася продукція, яка може вироблятися і виробляється в Україні, зокрема були закуплені бувші у вживанні французькі вертольоти та турецькі безпілотні літальні апарати.

Ярема Жугаєвич відмітив, що українці по праву заслуговують на участь у міжнародному розподілі ринку праці і є сподівання, що при новому Президентові, громадяни України повернуться на роботу в Україну. Він акцентував увагу на дивну ситуацію в країні, коли в умовах війни відбувається катастрофічне скорочення кадрів в оборонно-промислових галузях.

Голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден та постійний представник МВФ в Україні Йості Люнгман погодились, що профспілки об’єктивно оцінюють ситуацію в країні, висловили свою підтримку зусиллям профспілок щодо захисту прав працівників, пообіцяли довести до Уряду України зміст даної зустрічі, та свій висновок, що профспілки на ділі є важливими партнерами Уряду.