Єднаймося і шануймося,

бо в спільності і взаєморозумінні наша сила!

Українських профспілок запрошують до європейської спільноти

Українських профспілок запрошують до європейської спільноти

8 липня відбулася онлайн-зустріч представників Глобальної спілки IndustriALL, а також Європейської Федерації IndustriALL-Європа з українськими членськими організаціями ГС IndustriALL.

Укрпрофавіа на зустрічі представляла Каріна Плахова, заступник Голови ПАУ.

Розпочав зустріч Атле Хойе, Генеральний секретар ГС IndustriALL, який запевнив, що Україна має повну солідарну підтримку з боку IndustriALL✊🏼
Українські колеги поділились інформацією про стан профспілкової роботи в умовах війни.
Так, представниця Украпрофавіа розповіла про вимушені призупинення трудових відносин з працівниками та про значну кількість внутрішньо переміщених осіб серед працівників.
☝🏻Окремо було акцентовано на боротьбі українських профспілок проти змін в трудовому законодавстві, які направлені на звуження прав працівників та які активно просуваються під час воєнного стану.
Люк Траєнгл, Генеральний секретар IndustriALL-Європа, зазначив, що їх об’єднання рішуче засудило російську агресію, підтримує територіальну цілісність і проєвропейське майбутнє України.
Також він надав розгорнуту інформацію про IndustriALL-Європа.
🇪🇺
IndustriALL-Європа, це автономна Федерація, яка діє на основі власного Статуту і функціонує у рамках Європейського Союзу.
❕IndustriaLL-Європа відстежує трудове та соціальне законодавство в ЄС, працює над поліпшенням соціальної та промислової політики.
❕Організація сприяє збільшенню кількості робочих місць у промислових галузях та підвищенню їх ефективності. Велика увага приділяється трансформації робочих місць у рамках реалізації Зеленої Угоди (Green Deal).
❕Членськими організаціями IndustriALL-Європа є профспілкові організації з 27 країн-членів ЄС та країн-кандидатів, таких як Сербія, Північна Македонія, Албанія, а також таких країн, як Норвегія (Норвегія не є членом Європейського Союзу, вона асоціюється із Союзом через членство в Європейському економічному просторі (ЄЕП)), та Великобританія, яка вийшла з ЄС.
❕Федерація представляє інтереси 7 млн працівників.
Значну увагу IndustriALL-Європа приділяє тому, щоб прийняті на рівні ЄC Директиви у сфері трудової та соціальної політики були імплементовані в національні законодавства та використовувались на практиці.
❕Велику роботу IndustriALL-Європа проводить на рівні транснаціональних корпорацій через виробничі Ради (Works Councils). В ЄС діє 600 виробничих рад, що формують соціальну та колдоговірну політику на рівні компаній.
❕Після набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС українським галузевим промисловим профспілкам також запропоновано членство в IndustriALL-Європа.
❕Членство в IndustriALL-Європа, крім реалізації стратегічних завдань, дозволить українським профспілкам брати участь у проєктах, що фінансуються з фондів ЄС, і залучити українські профспілки до активнішої роботи на Європейському рівні, зокрема і питаннях стратегічних та головних політик для профспілок.
Заступник Генсека IndustriALL Кемаль Озкан у заключному слові наголосив на важливості бути єдиною профспілковою європейською родиною, адже це дає змогу просувати високі стандарти праці в наших країнах, ще не будучи членом ЄС, нагадав про початок співпраці профспілок у рамках політики Східного партнерства ЄС.
Кемаль Озкан згадав свою поїздку в Ірпінь та Бучу, яка закарбувалась у його серці. Він зазначив, що ГС IndustriALL готовий допомагати членським українським організаціям і надалі, зокрема і в захисті трудового українського законодавства.

Учасники зустрічі висловили свою впевненість, що залучення профспілок України до європейської кагорти, сприятимуть захисту гідних трудових прав працівників.

Вхід для співробітників

Наші партнери