Єднаймося і шануймося,

бо в спільності і взаєморозумінні наша сила!

ВІДПОВІДАЄМО НА ВАШІ ЗАПИТИ

🔺Роботодавець вимагає виконувати роботу під час простою🔺

☝🏻Така вимога роботодавця є неправомірною!

Під час простою працівники не виконують свої обов’язки, передбачені трудовим договором.▫️Простій – це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами (Стаття 34 КЗпП).

У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.

🫰Оплачується час простою з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу). Підвищена оплата простою може бути встановлена у колективному договорі підприємства.Відповідно до ст. 113 КЗпП час простою, який виник з вини працівника не оплачується.

📍Місце перебування працівника під час цілоденного простою законодавством не визначено, тому визначається безпосередньо роботодавцем шляхом видання розпорядчого документу (наказу або розпорядження).

☝🏻Якщо роботодавець визначив, що під час простою працівники мають перебувати на робочому місці – то працівники знаходяться на робочому місці відповідно до встановленого режиму роботи, але при цьому не виконують свої посадові обов’язки.

‼️У разі, якщо працівник продовжує виконувати свої трудові обов’язки, в тому числі і за межами адміністративної будівлі роботодавця, – це є роботою (дистанційною або надомною) і підлягає оплаті відповідно до встановлених умов оплати праці‼️

Вхід для співробітників

Наші партнери