Єднаймося і шануймося,

бо в спільності і взаєморозумінні наша сила!

ПІДТРИМАНО ПРОПОЗИЦІЇ ПРОФСПІЛОК ЩОДО ЗБІЛЬШЕННЯ ВИТРАТ НА ПОХОВАННЯ ПОТЕРПІЛИХ ВІД НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ

За пропозицією СПО об’єднань профспілок Пенсійний фонд України доопрацював проєкт своєї постанови щодо встановлення розміру витрат на поховання у разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання і підвищив їх розмір у двічі.

Проектом пропонувалось встановити відшкодування витрат на поховання та пов’язані з цим ритуальні послуги у разі смерті потерпілого на виробництві у розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 6881 грн. 

Тобто, при розрахунку компенсації витрат на зазначені послуги до уваги бралися розміри їх оплати, які діяли ще у 2008 році. Проте за минулий період ціни на товари та послуги в цілому в Україні значно зросли, збільшились і розміри фактичних витрат на поховання.

СПО об’єднань профспілок не погоджуючись із запропонованим розміром допомоги звернув увагу Пенсійного Фонду на необхідності підвищити розмір відшкодування зазначених витрат.

Пенсійним фондом було доопрацьовано проєкт і запропоновано встановити розмір витрат на відшкодування вартості поховання та пов’язаних з цим ритуальних послуг на рівні 10 406 грн, що на 51% вище запропонованого раніше.

Враховуючи, що на 2023 рік вже затверджено бюджет Пенсійного фонду, СПО об’єднань профспілок погодився із запропонованим розміром. При цьому було запропоновано Пенсійному фонду при підготовці проекту бюджету Фонду на наступний рік опрацювати питання щодо підвищення розмірів допомоги на поховання потерпілих від нещасного випадку на виробництві з урахуванням зростання вартості ритуальних послуг.

Вхід для співробітників

Наші партнери