Єднаймося і шануймося,

бо в спільності і взаєморозумінні наша сила!

ПРОФСПІЛКОВИЙ САМІТ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ У ПОЛЬЩІ, В ЯКОМУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКИ ФПУ, ЗАВЕРШИВСЯ ПРИЙНЯТТЯМ ДЕКЛАРАЦІЇ

ПРОФСПІЛКОВИЙ САМІТ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ У ПОЛЬЩІ, В ЯКОМУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКИ ФПУ, ЗАВЕРШИВСЯ ПРИЙНЯТТЯМ ДЕКЛАРАЦІЇ

22 - 23 квітня відбувся саміт на підтримку України в Любліні (Польща), де зібралося понад 110 профспілкових діячів з Європейського Союзу та України. В роботі саміту узяв участь представник Генерального директорату Єврокомісії з питань політики європейської інтеграції.

У складі делегації ФПУ у cаміті взяв участь Голова Профспілки Ярема Жугаєвич.

Профспілковий саміт на підтримку України пройшов у форматі чотирьох панелей, на яких обговорювалися різні аспекти ролі профспілок у

відновленні країни та їхнього впливу на соціальний розвиток, інтеграцію до Європейського Союзу та загальну стратегію з відновлення спроможності профспілок.

Панель 1: Роль профспілок у відновленні України через соціальний діалог та колективні переговори

У центрі уваги учасників саміту була Презентація «Українські профспілки: два роки в умовах війни 2022-2024 рр. - виклики, пріоритети, підтримка» члена Виконкому ЄКП, Голови ФПУ Григорія Осового, з якою він виступив перед учасниками саміту.

У цій панелі учасники обговорили значення соціального діалогу та колективних переговорів у процесі повоєнного відновлення України. Було висловлено думку про те, що ефективний соціальний діалог є ключовим для забезпечення стабільності та розвитку країни. Профспілки є важливими партнерами уряду та бізнесу в процесі розробки соціально-економічних політик та прийняття рішень.

Панель 2:Соціальні умови в процесі відновлення

Під час цієї панелі була обговорена важливість забезпечення соціальних умов у процесі відновлення України під час військових дій та по їх завершенню. Було підкреслено, що профспілки відіграють ключову роль у захисті прав працівників, забезпеченні гідної оплати праці та соціального захисту. Також обговорювалася необхідність удосконалення законодавства щодо праці та соціального захисту.

Панель 3:Роль профспілок у процесі вступу до ЄС

Учасники обговорили, як профспілки можуть впливати на процес вступу України до Європейського Союзу. Було відзначено, що важливою умовою для вступу є виконання критеріїв щодо прав людини, праці та соціальних стандартів. Профспілки можуть допомогти в цьому, сприяючи реформам у сфері праці та соціального захисту, а також підтримуючи діалог між урядом та громадськістю.

Під час свого виступу Ярема Жугаєвич подякував колегам – представникам європейських профспілок за наданий прихисток багатьом українським жінкам, їх дітям та людям похилого віку, які змушені були покинути свої домівки через бойові дії. Також він подякував багатьом європейським профспілкам за надану різноманітну гуманітарну та фінансову допомогу членам українських профспілок, які постраждали в Україні від агресії рф.

Враховуючи виборну кампанію до Європейського Парламенту, Голова ПАУ закликав європейських колег, які представляють через свої профспілки потужний електорат виборців, провести агітаційну роботу серед членів своїх профспілок голосувати за тих кандидатів, які беззаперечно підтримують Україну та її народ в ході війни з рф.

Панель 4: Відновлення впливу профспілок

На цій панелі учасники обговорили стратегії відновлення впливу профспілок у сучасному українському суспільстві. Було підкреслено важливість залучення молоді та жінок до профспілкового руху, а також розвитку нових форм організації працівників у в умовах воєнного стану.

Представники ФПУ взяли активну участь у всіх дискусіях на всіх панелях.

Профспілковий саміт на підтримку України став важливою платформою для обговорення ролі профспілок у відновленні країни та їхнього впливу на розвиток суспільства. Учасники розглянули шляхи підвищення ефективності соціального діалогу, покращення умов праці та соціального захисту, а також важливість підтримки профспілок у процесі вступу до ЄС.

Саміт завершився прийняттям спільної декларації, яка зафіксувала насичений обмін думками та підкреслила основні політичні меседжі. Українські членські організації ФПУ будуть використовувати цю декларацію у подальшій роботі

Саміт ще раз продемонстрував готовність європейських профспілок допомагати і працювати з українськими профспілками, а також довів єдність європейського профспілкового руху у відстоюванні профспілкових цінностей.

Він став важливою віхою на шляху українських профспілок до зміцнення співпраці.

В рамках саміту відбулася зустріч представника ІndustriALL Europe з галузевими українськими профспілками, які є членськими організаціями цієї глобальної профспілки.

Ярема Жугаєвич, коментуючи плани вступу України в ЄС та повоєнного відновлення України, звернув увагу європейських колег на право працівників, трудових колективів українських підприємств на участь у міжнародному, в першу чергу, європейському ринку праці. Він підтримав активну діяльність керівництва ІndustriALL Europe по організації обговорення місця і ролі профспілок в реалізації Європейської оборонно-промислової Стратегії і Програми, в яких, серед іншого, передбачено сприяння співпраці з Україною щодо відновлення, реконструкції та модернізації свого ОПК.

Також в рамках саміту відбулася зустріч з представниками Данії, на якій були обговорені деталі проєкту «Реагування. Піклування. Відновлення: допомога постраждалим на робочому місці у воєнний час, зміцнення потенціалу профспілок у сфері захисту прав працівників на безпечні і здорові умови праці». На його реалізацію планується виділити кошти.

Детальніше: https://www.fpsu.org.ua/napryamki-diyalnosti/mizhnarodna-robota/26071-prezentatsiia-ukrainski-profspilky-dva-roky-v-umovakh-viiny-2022-2024-rr-vyklyky-priorytety-pidtrymka.html

Вхід для співробітників

Наші партнери