Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав державне підприємство «Антонов» та закликав виробити системні рішення, які дозволять запустити конвеєр виробництва якісних українських літаків

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман відвідав державне підприємство «Антонов», де провів нараду з питання стимулювання розвитку національного літакобудування та закликав  виробити системні рішення, які дозволять запустити конвеєр виробництва якісних українських літаків.

У нараді прийняли участь керівники підприємств галузі: Михайло Гвоздьов -  Голова ради директорів авіаційного кластеру - корпорації Українська авіабудівна компанія, Олександр Коцюба – Президент ДП «Антонов», Вячеслав Богуслаєв – Президент АТ «Мотор Січ», генеральний конструктор, народний депутат України, Герой України; Ігор Кравченко - Генеральний конструктор, директор ДП «Івченко-Прогрес», Віктор Попов – Голова правління ПАТ «ФЕД», Георгій Кривов – Голова правління ПАТ «УкрНДІАТ». Вони проінформували та запропонували заходи щодо подолання кризових явищ та стимулювання розвитку вітчизняного авіабудування. Від Профспілки авіабудівників України у нараді прийняв участь і виступив Голова Профспілки - Ярема Жугаєвич. Він проінформував про соціально-економічну ситуацію на підприємствах галузі.

За результатами наради щодо стимулювання розвитку українського авіабудування на Державному підприємстві "Антонов" під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана було домовлено розробити програму відродження українського авіабудування, яку планується затвердити на початку наступного року.

Над розробкою програми працюватиме робоча група, до складу якої увійдуть представники компаній-виробників, перевізників та Уряду. 

"Програма потрібна – з дуже чіткими завданнями, хто, що, у які терміни має зробити: які літаки ми будуємо, що ми повинні зробити у сертифікації, в освіті, технічній модернізації, для режиму оподаткування, для розвитку внутрішньої авіації – це має бути програма, де кожен візьме на себе відповідальність", - зазначив Володимир Гройсман.

Голова Уряду наголосив, що програма відродження українського авіабудування має розроблятися на середньострокову перспективу, бути конкретною та включати два елементи: програму розвитку галузі транспортних літаків та окремо військової авіації.

При цьому він зазначив, що після розробки програми будуть визначені необхідні фінансові інструменти. "Мене не лякає, що ми не передбачили поки що ресурсу у Державному бюджеті на 2017 рік. Як тільки ми визначимо, яка у нас є потреба, ми зможемо вийти з окремими ініціативами у Парламент, наприклад у лютому, щодо необхідних змін, якщо вони будуть необхідні, до Державного бюджету", - зауважив він.

"Ви повністю отримаєте урядову підтримку і координацію. Ми хочемо, щоб це було результативно, - підкреслив Прем'єр-міністр, звертаючись до представників авіапромисловості. - Так ми зможемо вийти на прогнозовану роботу і досягти результату".