Відбулась викатка літака АН-132D за участі Президента України

Президент України Петро Порошенко відвідав ДП "Антонов" та взяв участь в урочистих заходах, присвячених створенню нового багатоцільового вантажного літака АН-132D.

День презентації літака-демонстратора Глава держави назвав по-справжньому історичним. «Дуже мала кількість держав у світі може святкувати таке свято, як запуск нової моделі і я вітаю з цим завод «Антонова» і «антонівців», вітаю з цим всю Україну і український народ, і вітаю наших партнерів. Цей літак продовжує славетну лінійку наших українських авіатранспортників, серед яких знамениті на весь світ «Антей», «Руслан» і «Мрія», - сказав П. Порошенко.

Петро Порошенко наголосив, що створення літака Ан-132D - справжній міжнародний проект, до якого крім замовників в особі Королівства Саудівська Аравія, долучилися провідні компанії світової авіаційної галузі з Канади, Великої Британії, США, Німеччини та Франції. Президент від щирого серця подякував всім партнерам та замовникам за повномасштабну участь в реалізації проекту, висловивши переконання, що він стане першим серед багатьох спільних бізнесових проектів між Україною та Саудівською Аравією.

«Ця співпраця з Саудівської Аравією є дуже взаємовигідною, адже наші партнери отримають основу для побудови та розвитку власної авіаційної галузі. І це справедлива і гарна оцінка досвіду «антонівців», як авіабудівників для того, щоб створювати нові літаки, особливо з характеристиками короткого зльоту та посадки, які зможуть працювати в надзвичайно складних умовах і довести свою здатність ефективно і надійно працювати по всьому світу», - підкреслив Глава держави.

Президент наголосив, що новий багатоцільовий транспортний літак АН-132D було розроблено та побудовано в рекордно короткий термін – за півтора роки. Водночас, він зауважив, що попереду велика робота з випробувань літака та його подальшого вдосконалення для забезпечення суттєвих переваг над літаками-аналогами. «Ми впевнені, що у цього літака велике майбутнє. Ми впевнені, що він має ринок 260-290 літаків до 2035 року. І я дякую за це свято і за цю перемогу всім авіабудівникам, всім нашим партнерам», - сказав Петро Порошенко.

По завершенні виступу Президент вручив екіпажу літака шеврони та разом з головою Науково-технічного містечка імені Короля Абдулазіза принцем Туркі бін Сауда бін Мухаммада аль-Сауда оглянути літак АН-132D з середини та кабіну пілотів. Після цього Глава держави дав команду на викатку першого дослідного зразка нового багатоцільового вантажного літака АН-132D з цеху підприємства.

Співробітництво між Україною і Саудівською Аравією в авіаційній сфері серед найбільш перспективних напрямів розвитку двосторонніх відносин.  Галузь стала одним із перших прикладів практичної реалізації українсько-саудівського співробітництва на рівні високих технологій.

Демонстраційний зразок транспортного літака АН-132Д на замовлення КСА був збудований та повністю змонтований у грудні 2016р. Здійснення його демонстраційного польоту на території Королівства заплановане орієнтовно на березень 2017р.

Участь в урочистих заходах взяли керівники підприємств галузі та Герої України Олександр Галуненко, Леонід Каденюк, Анатолій Мялиця, а також Голова ПАУ Ярема Жугаєвич, голова ПО ПАУ на ДП «Антонов» Віктор Гуска та ін. особи.