Ан-2 відзначає 70-річчя від дня першого польоту

В 2017 році ДП «АНТОНОВ» відзначатиме 70−річчя від дня першого польоту первістка великої родини літаків «АН» – славнозвісного біплана Ан−2. Олег Костянтинович Антонов зазначав: «Ан−2 – мій найбільший успіх». І справді, всі ці роки він залишається неперевершеним за багатьма своїми характеристиками.

Численні варіанти Ан−2 виконували найрізноманітніші задачі. Вони масово застосовувалися в сільському господарстві, для проведення геологорозвідувальних робіт, перевезення людей, тварин, різних вантажів. На цих літаках навчання пройшли тисячі льотчиків, виконали стрибки численні парашутисти. Концепція багатоцільового літака була реалізована в Ан−2 настільки вдало, що точну кількість задач, які він вирішував, важко навіть перелічити – не те, що розповісти про них детально! Він був незамінним помічником для розвитку багатьох галузей народного господарства. На цього невтомного та невибагливого «робочого коника» чекали в різних куточках світу, навіть в найбільш віддалених місцях, куди неможна було дістатися жодним іншим транспортним засобом.

Ще один рекорд цього найбільшого в світі біплана – його тривале серійне виробництво. За минулі роки побудовано більше 17000 екземплярів Ан−2 та його модифікацій.

Славетний трудівник заслужив на велику пошану, тому протягом року ДП «АНТОНОВ» планує провести низку заходів, присвячених його ювілею.

Послідовники Ан−2 – транспортні, пасажирські, багатоцільові літаки «АН» взяли від нього найкраще. Справжньою «зіркою» світового інформаційного простору в 2016 році став найбільший вантажний літак
Ан−225. За даними сервісу
Flightradar24, який в режимі реального часу надає інформацію про переміщення літаків, за польотами «Мрії» слідкували сотні тисяч користувачів ресурсу. Найбільшу увагу привернули рейси з Чехії до Австралії, де Ан−225 побував вперше, а також з Бразилії до Чилі, куди він доставив унікальний моновантаж вагою 182 тони.

Наприкінці 2016 року увага авіаційної спільноти була спрямована на появу нового вантажного літака «АНТОНОВ» – Ан−132. 20 грудня був вперше презентований його прототип Ан−132D. Літак розробили та побудували в рекордно короткі терміни – лише за півтора року. Це стало результатом напруженої плідної роботи десятків провідних підприємств авіаційної галузі світу.

Ювілейний для Ан−2 рік стане для ДП «АНТОНОВ» «роком програм». Він буде присвячений стабільній роботі над розвитком сучасних проектів, в тому числі сімейства Ан−148/Ан−158, транспортних літаків Ан−178 та Ан−132. які мають продовжити традицію літаків «АН» – надійно служити людям!

Інф. ДП «Антонов»