Єднаймося і шануймося,

бо в спільності і взаєморозумінні наша сила!

Новини

Профспілковець Дмитро Поляков отримав військову нагороду Київської міскої ради

Київрада відзначила нагородами бійців київських бригад, які захищають Україну на передовій‼️

Мер Києва Віталій Кличко на засіданні Київської міської ради вручив нагороди військовим київських бригад, які захищають сьогодні на передовій незалежність та волю України. 

Відзнаки від столиці – медалі «Честь. Слава. Держава» отримали 18 бійців, серед них був нагороджений  Дмитро Поляков, старший лейтенант, командир інженерно-саперного взводу, завідувач відділу ВА ЦК ПАУ.

«Ваші бригади сформовані в Києві. На початку повномасштабної війни ви брали участь у звільненні Київщини, потім – Харківщини. Пройшли через запеклі бої з окупантами на Луганщині та Миколаївщині. Билися за Бахмут. І сьогодні ваші батальйони продовжують воювати на найгарячіших напрямках фронту. Дякую кожному з вас за мужність та відвагу, за справжній патріотизм і любов до своєї землі. Разом ми вистоїмо і переможемо! Слава Україні та її Героям!» – наголосив Віталій Кличко.

ПРОФАКТИВ УКРПРОФАВІА ПІДВИЩИВ КВАЛІФІКАЦІЮ

В період з 30 квітня по 2 травня п.р. відбувся семінар-навчання (підвищення кваліфікації) організований Профспілкою спільно з Академією праці, соціальних відносин та туризму ФПУ Академія праці, соціальних відносин і туризму.

Навчанням були охоплені понад 40 учасників: голови ПО ПАУ, їхні заступники, працівники профкомів та профактивісти.

Навчання відбувалось в очному режимі у місті Києві на базі ГК «Турист» та в онлайн студії за допомогою застосунку Zoom.

Були розглянуті надзвичайно важливі теми, зокрема:

УГОРСЬКІ ПРОФСПІЛКИ ПІДТРИМУЮТЬ УКРАЇНУ ТА УКРАЇНСЬКІ ПРОФСПІЛКИ

23 квітня в Будапешті (Угорщина) відбулась регіональна зустріч членських організацій IndustriALL Європа, які представляють промислові профспілки країн Східної Європи: Польщі, Угорщини, Чехії, Словакії, Словенії та України.

Від Профспілки працівників авіабудування та машинобудування України участь у зустрічі взяла заступник Голови ПАУ Каріна Плахова.

До української делегації також входили

ДЕКЛАРАЦІЯ ПРОФСПІЛКОВОГО САМІТУ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ

Декларація Профспілкового саміту на підтримку України

Європейський профспілковий рух під егідою Європейської конфедерації профспілок, яка представляє 93 національні конфедерації профспілок у 41 країні та 10 європейських галузевих профспілкових федерацій, зустрівся з українським профспілковим рухом, представленим ФПУ та КВПУ, 23 квітня 2024 року в Любліні (Польща) в рамках Профспілкового саміту на підтримку України.

Беручи до уваги, що

ПРОФСПІЛКОВИЙ САМІТ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ У ПОЛЬЩІ, В ЯКОМУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ ПРЕДСТАВНИКИ ФПУ, ЗАВЕРШИВСЯ ПРИЙНЯТТЯМ ДЕКЛАРАЦІЇ

22 - 23 квітня відбувся саміт на підтримку України в Любліні (Польща), де зібралося понад 110 профспілкових діячів з Європейського Союзу та України. В роботі саміту узяв участь представник Генерального директорату Єврокомісії з питань політики європейської інтеграції.

У складі делегації ФПУ у cаміті взяв участь Голова Профспілки Ярема Жугаєвич.

Профспілковий саміт на підтримку України пройшов у форматі чотирьох панелей, на яких обговорювалися різні аспекти ролі профспілок у

ЗВЕРНЕННЯ ЦК Профспілки

Центральний Комітету ПАУ звернувся до Прем’єр-міністра України, Міністра освіти та науки України та Міністра з питань стратегічних галузей економіки України щодо неприпустимості вилучення спеціальностей 134 «Авіаційна і ракетно-космічна техніка» та 173 «Авіоніка» з Переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти.

Зокрема у звернені зазначено:

Федерація профспілок ініціює зміни до Закону "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

27 березня 2024 року Президія ФПУ схвалила проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
 
Нагадаємо, дещо раніше за рішенням Ради ФПУ була створена робоча група, яка напрацювала профспілкові пропозиції до законопроекту щодо змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». До цієї роботи також були залучені представники ПАУ.
💡Зокрема йдеться про те, щоб статтю 7 Закону «Особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни», статтю 9 «Особи, які належать до учасників війни», статтю 10 «Сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни» ДОПОВНИТИ додатковою категорією осіб на яких буде поширюється його дія.

Профспілкові лідери висловлюють занепокоєння щодо потенційного «контролю» влади над новим консультативним органом.

«Владі важко вести переговори з належними соціальними партнерами, тому вона вирішила створити власну структуру-квазіпартнера»,- Грегорі Шварц, експерт з трудових відносин і політики Брістольського університету
 
Профспілкові лідери висловлюють занепокоєння щодо потенційного «контролю» влади над новим консультативним органом.
Вищі посадові особи України просувають закулісну ініціативу зі створення власного консультативного органу профспілок високого рівня, намагаючись зменшити вплив найбільших профспілкових об’єднань країни, повідомляє оpenDemocracy.
Документи, отримані завдяки закону про свободу інформації, показують, як два провідні депутати від правлячої політичної партії України запропонували Уряду створити нову «Раду профспілкових лідерів» у липні 2023 року й у відвертій спробі обійти існуючий урядовий інститут діалогу з роботодавцями та профспілками.
 
У серпні Кабінет Міністрів України схвалив цю ініціативу.
 
За словами профспілкових лідерів, з якими поспілкувалося оpenDemocracy, жоден з них не був поінформований про створення нової Ради, і про це не було оголошено публічно. Схоже, що зазначена Рада має на меті відвернути офіційний діалог з українським Урядом від найбільшого профцентру – Федерації профспілок України (ФПУ), яка веде багаторічну боротьбу з владою за реформування трудового законодавства.

Голови ПО ПАУ взяли участь в тематичній зустрічі щодо новацій законодавства з колдоговірного регулювання

6 лютого відбулася тематична зустріч-нарада з головами ПО ПАУ. Тема зустрічі: Основні новації Закону України «Про колективні угоди та договори». Запрошеним спікером на зустрічі був Олександр Шубін, заступник Голови ФПУ.

В межах теми була надана презентація хронології подій щодо розробки змін законодавства з колективно-договірного регулювання, позицію профспілкового руху з цього питання та відстоювання прав та законних інтересів працівників. 

Також в межах тематичної зустрічі були розглянуті питання ключових змін до порядку ведення колективних перемовин та укладення колективних договорів (КД); дія колективних договорів (наведено приклади норм КД, які можуть поширюватися лише на членів профспілок); колективні перемовини на галузевому рівні за відсутності повноважної сторони виконавчої влади (наведено варіації вирішення питання) та інші.

Вхід для співробітників

Наші партнери