Єднаймося і шануймося,

бо в спільності і взаєморозумінні наша сила!

Новини

Відбулася нарада голів ПО ПАУ

На цьому тижні відбулася перша у 2024 році нарада голів ПО ПАУ. Вів нараду Голова ПАУ Ярема Жугаєвич.

Під час наради були обговорені питання щодо посилення заходів безпеки при оголошенні повітряної тривоги на робочих місцях; поточна ситуація на підприємствах галузі та в ПО ПАУ.
Також було заслухано 
- питання про засідання Міжвідомчої робочої групи з питань погашення заборгованості із заробітної плати при Мінекономіки 23.01.2024 року (детальніше з цього питання читайте в наступних публікаціях); 
- щодо змін в порядку бронювання працівників підприємств ОПК та роботу з цього питання з боку учасників соціального діалогу галузі – ПАУ, ООР АПУ та Асоціації «Укравіапром»; 
- про новації профспілкового та трудового законодавства.
Також акцентовано увагу учасників наради на необхідності реєстрації кожної ПО ПАУ на порталі Електронного Суду.

Крім того, було розглянуто питання подання профспілкової звітності за звітні періоди до ВА ЦК ПАУ з боку первинних організацій ПАУ та інші поточні питання.

У Києві з'явилася вулиця Мрії - на честь легендарного літака Ан-225 "Мрія"

У процесі дерусифікації та з метою увіковічення українських Героїв у столиці перейменували та найменували ще 29 об’єктів, серед яких і вулиця Академіка Туполєва. Тепер вона отримала нову назву - вулиця Мрії.

Щодо питання бронювання військовозобов'язаних

Уряд вніс зміни до постанови №76 від 27 січня 2023 року, якою регулюються питання бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану, щодо бронювання працівників підприємств оборонно-промислового комплексу. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 16 січня 2024 року.
Згідно з ухваленим рішенням, військовозобов’язані працівники підприємств, установ та організацій, визначених Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості критично важливими у сфері оборонно-промислового комплексу, бронюються:
незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності;
без обмежень щодо кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.

Але головна вимога залишається незмінною - особи, щодо яких відбувається процес бронювання мають бути залучені у виконнаня робіт та послуг, пов'язані з оборонною галуззю.

ДО УВАГИ ВСІХ СПІЛЧАН ТА КОЛЕГ!

Шановні спілчани та колеги!

🚨Сигнали повітряної тривоги вже давно стали частиною нашого життя. 

У цей важкий період військових дій кожен з нас щоденно стикається з надзвичайною відповідальністю за власну безпеку. 

🚨Ракетні обстріли зі сторони країни-агресорки створюють серйозну загрозу для нас та наших рідних. Тому ми повинні діяти обачливо та відповідально.

Нехтування повітряною тривогою може призвести до трагічних наслідків. 

ПРОМИСЛОВІ ПРОФСПІЛКИ ЄВРОПИ ОГОЛОСИЛИ 2024 РІК РОКОМ БОРОТЬБИ ЗА РОБОЧІ МІСЦЯ В ПРОМИСЛОВОСТІ

Промисловість та працівники Європи відчувають на собі наслідки численних криз: пандемії, збоїв у ланцюзі поставок, війни в Україні, енергетичної кризи та кризи вартості життя. 

Робітники хвилюються за роботу, зарплату та умови праці. Вони отримують дедалі меншу частку економічної вигоди, тоді як прибутки роботодавців зростають. 

 

Цифровізація, декарбонізація та глобальна економічна напруга створюють додаткові виклики.

Відповідно, працівники відчувають необхідність в додатковій підтримці, щоб впоратися з глибокими змінами та адаптуватися до нових робочих місць.

 

Дерегуляція та нові фінансові правила ЄС загрожують погіршити ситуацію та призвести до жорсткої економії. В Європі стикнулися з ситуацією, коли агресивна дерегуляція та конкуренція загрожують послабити промисловість і поглибити соціальну та економічну нерівність.

РЕЗОЛЮЦІЯ Загальних Зборів Асоціації «Укравіапром»

РЕЗОЛЮЦІЯ

Загальних Зборів Асоціації «Укравіапром»

 

5 грудня 2023 року

 

Асоціація підприємств авіапромисловості України, об'єднана загальною метою розвитку аерокосмічного сектору, рішуче засуджує збройний напад російської федерації на суверенну територію України.

Агресія порушила принципи міжнародного права та суверенітету, і досі загрожує не лише безпеці України, а й міжнародному світоустрою.

Ми висловлюємо нашу готовність спільно йти до Перемоги, а також закликаємо міжнародну спільноту не зупиняти заходи підтримки нашої держави для забезпечення миру та стабільності в Україні.

Трудові колективи підприємств аерокосмічної галузі налаштовані працювати як на подальше зміцнення обороноздатності України, так і на якнайшвидше її повоєнне відновлення.

Зараз, коли війна перейшла у довготривалу фазу, підприємства галузі освоюють нові види продукції, підвищують продуктивність праці, намагаються зберегти кадровий і науково-технічний потенціал галузі.

Відбулися загальні збори галузевої Асоціації

5 грудня відбулися Загальні Збори Асоціації «Укравіапром». Участь в них взяли уповноважені представники кількох десятків підприємств аерокосмічної галузі. В роботі Зборів брали участь представники керівництва Мінекономіки України (заступник Міністра, Голова Міжвідомчої Комісії з ВТС Ігор Фоменко), ДКАУ (перший заступник голови Володимир Міхеєв), представники комітету ВРУ з питань нацбезпеки, розвідки та оборони, Мінстратегропому, Генерального Штабу ЗСУ, Військово-Повітряних Сил України, АТ «УОП». Участь в роботі Зборів від Укрпрофавіа взяв її Голова Ярема Жугаєвич, а від ООР АПУ - голова Володимир Коробов.

Головував на Зборах Президент Асоціації Віктор Попов.

Просимо підтримати петицію про присвоєння звання Героя України

Просимо Вас підтримати петицію про присвоєння звання Героя України (посмертно) хороброму захиснику нашої Батьківщини, командиру інженерно - саперного взводу в/ч А7375 старшому лейтенанту Полякову Андрію Миколайовичу, 09.12.1980 р.н. Випускник ХАІ, свій трудовий шлях починав на ДП "Антонов", там зараз працює і його дружина. В студентські роки встиг побувати і в статусі профактивіста - очолював профбюро свого вишу. До війни - громадський активіст, завжди був в епіцентрі багатьох важливих подій. Був учасником Революції Гідності і навіть отримав там своє перше бойове поранення. Як відгукуються про нього друзі і побратими - Андрій завжди допомогав всім, хто звертався до нього, його енергії зарядити вистачало на всіх оточуючих. Був люблячим сином, братом, чоловіком і батьком. Вірним і надійним другом і побратимом.

Брат Андрія Полякова - Дмитро - наш профспілковий колега, який вже багато років поспіль працює в ВА ЦК ПАУ.

Сподіваємось на Вашу небайдужість і підтримку! Дякуємо!

Лінк на петицію: Петиція про присвоєння звання Героя України (посмертно)

Вхід для співробітників

Наші партнери