Єднаймося і шануймося,

бо в спільності і взаєморозумінні наша сила!

Новини

Зустріч в АТ "Українська оборонна промисловість"

Сьогодні відбулася зустріч Голови ПАУ Яреми Жугаєвича з Генеральним директором АТ «Українська оборонна промисловість» Германом Сметаніним. Участь в заході також взяла заступник Голови ПАУ Каріна Плахова.

Учасники зустрічі обмінялися думками стосовно соціального діалогу між Профспілкою та АТ «Українська оборонна промисловість».
 Ярема Жугаєвич презентував роботу Профспілки, акцентував увагу на складнощах, які виникли під час воєнного стану, на необхідності забезпечення роботою трудових колективів.

ПОЗИЦІЯ ПРОФКОМУ ПО ПАУ НА ХДАВП ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗМІННОЮ: ВІДНОВЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА І ЗАХИСТ ЛЮДЕЙ ПРАЦІ

 

17 липня 2023 року у приміщенні Профкому ПО ПАУ на ДП ФЕД відбулася робоча зустріч керівника та членів профкому ПО ПАУ  на ХДАВП      (М. Погорєлов, В. Слинько, Т. Корлякова) з представниками АК УОП (Януль Г. - нач. управління авіабудування, Ялинський М. - управління координації та безпеки), які прибули в м.Харків за дорученням нового керівника АК УОП – генерального директора Германа Сметаніна. Мета зустрічі – вивчення причин та наслідків конфліктної ситуації, яка виникла ще у 2021 році між керівником ХДАВП О. Кривоконем та ПО ПАУ на ХДАВП.

Приводом цієї зустрічі став недавній лист голови профкому ПО ПАУ на ХДАВП Михайла Погорєлова на адресу генерального директора АТ УОП, де були викладені проблеми, в яких з незалежних від них причин опинився трудовий колектив ХДАВП, і які значно масштабувалися після повторного призначення О.Кривоконя на посаду генерального директора ХДАВП у квітні 2021 р.

Під час зустрічі представники профкому ПО ПАУ на ХДАВП підтвердили вимогу до АТ УОП щодо необхідності негайного звільнення О.Кривоконя з посади за здійснені ним численні порушення законодавства та колективного договору та призначення нового керівника з фаховою авіабудівною освітою,  обраного за конкурсом з наявним бізнес-планом відродження підприємства.

МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. У Києві обговорили питання захисту працівників в Україні під час війни

МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. У Києві обговорили питання захисту працівників в Україні під час війни

 

Як захистити права працівників під час війни? Як зберегти виробництво? Як відбудувати Україну після війни? Чим може нам допомогти в цьому світ та міжнародні профспілки?

 

Ця надважлива тема стала основою дискусії, яка відбулась 12-13 липня у Києві  за участю Міжнародної організації праці, Глобального союзу  IndustriALL та FES, українських та світових профспілок, роботодавців і представників влади. Участь в заході взяли представники Укрпрофавіа.

До України  приїхали: Кемаль Озкан, заступник Генерального секретаря Глобального союзу IndustriALL, а також представники управління Верховного комісара ООН з прав людини, Міжнародної організації праці та Фонд імені Фрідріха Еберта.

У семінарі взяли участь: Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, заступник голови ФПУ Василь Андреєв, Голова ПАУ Ярема Жугаєвич, Голова Атомпрофспілки Валерій Матов, інші керівники та представники 13-ти галузевих профспілок, які є членськими організаціями Глобального союзу IndustriALL, а також соціальні партнери, зокрема, з Об’єднання роботодавців України.

Рішенням суду поновлено на роботі профактивіста ХДАВП

Як ми вже повідомляли рішенням Східного Апеляційного Господарського Суду було поновлено на роботі Віктора Слинька, працівника ХДАВП, заступника голови ПО ПАУ на ХДАВП.

Суд, дослідивши всі обставини та висновки суду першої інстанції, визнав наказ генерального директора ХДАВП про звільнення Віктора Слинька неправомірним, скасував рішення суду першої інстанції та ухвалив поновити Віктора Слинька на посаді.  

ЗАЯВА Президії ФПУ у зв’язку підвищенням Урядом цін на електроенергію для населення

Міністерством енергетики України на засідання Уряду 30 травня 2023 року внесено з голосу проєкт постанови Кабінету Міністрів України про підвищення тарифу на електроенергію до 2,64 грн кВт/год. Зазначений проєкт рішення внесений як невідкладний, без попереднього погодження із зацікавленими міністерствами, відомствами, соціальними партнерами і його прийнято в цілому.

Розуміючи, що наша країна знаходиться в запеклій стадії війни, зазнаючи безповоротних людських втрат, руйнування інфраструктури при відсутності коштів на її відбудову, вважаємо несправедливим, що таке відновлення фактично лягає на плечі збіднілих працюючих українців.

Термінове звернення промислових профспілок України до IndusrtiAll: Допоможіть Україні повернути мир та безпеку на усій її території!

Dear Leadership of GU IndustriALL! Dear Leadership of IndustriALL-Europe! Dear members of GU IndustriALL Executive Committee,

6 червня 2023 року в Україні російський агресор здійснив новий терористичний акт глобального масштабу та спричинив масштабну техногенну аварію в Україні та Європі. Каховська гідроелектростанція (ГЕС), яка була окупована росіянами протягом тривалого часу, була замінована та підірвана росіянами. Повністю знищена дамба і машинний зал. За інформацією Укргідроенерго, Каховська ГЕС не підлягає відновленню.

З А Я В А Президії Федерації профспілок України

Російськими окупаційними військами вночі 6 червня було підірвано греблю Каховської гідроелектростанції.

Її руйнування – це черговий акт тероризму, що разом  з постійними атаками росії на цивільну інфраструктуру України, демонструють справжню ціль рашистів – геноцид українського народу.

Наслідки найбільшої після аварії на Чорнобильській АЕС екологічної катастрофи вражають: близько 16 тисяч людей на правому березі Дніпра опинилися в критичній зоні, під загрозою затоплення 80 населених пунктів. Ці люди вимушені евакуйовуватися, покинути власні домівки та господарства, втрачають робочі місця та доходи для існування.

Молодь IndustriAll Europe вимагає більшої участі в профспілкових структурах і органах прийняття рішень на проміжній конференції

Молодь IndustriAll Europe вимагає більшої участі в профспілкових структурах і органах прийняття рішень на проміжній конференції

60 молодих профспілкових діячів з усієї Європи зібралися на молодіжному заході IndustriAll Europe напередодні Проміжної конференції 31 травня – 1 червня в Салоніках, Греція. Захід організовано у співпраці з Фондом Фрідріха Еберта.

Ця подія знаменує собою віху в роботі молодіжної робочої групи IndustriAll Europe, яка відбулася рівно через рік після прийняття Виконавчим комітетом Європейського плану дій для молоді . План зобов’язує IndustriAll Europe та її філії вжити конкретних кроків для покращення залучення молодих працівників до робочого руху.

Вхід для співробітників

Наші партнери