Єднаймося і шануймося,

бо в спільності і взаєморозумінні наша сила!

Новини

Вічна пам'ять Герою!

Центральний Комітет ПАУ висловлює глибокі співчуття нашому профспілковому колезі Дмитру Полякову та його рідним у зв’язку з непоправною втратою – загибеллю рідного брата Андрія під час виконання бойового завдання.   

Андрій віддано служив для захисту Батьківщини і назавжди залишиться у нашій пам’яті як Герой, який віддав своє життя за нашу Україну.  Нехай память про нього завжди залишається живою і надихає на гордість і повагу.

Ми разом з вами в цей важкий час.  Витримки вам і сил. 

Вічна слава, пам'ять і шана нашому Герою! 🇺🇦

В Києві проходить Молодіжний форум ФПУ

3 жовтня 2023 року у місті Києві розпочав свою роботу Молодіжний форум Федерації профспілок України
Естер Лінчер, Генеральний секретар Європейської конфедерації профспілок, відвідала захід та мала можливість безпосередньо поспілкуватися із профспілковою молоддю України.
Участь в роботі форуму від ПАУ взяла представниця ПО ПАУ на ДП "Антонов" Євгенія Кисіль

З Днем машинобудівника України!

Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2024 рік

Сьогодні Уряд схвалив проект Закону про Державний бюджет України на 2024 рік.

Напередодні, 13 вересня під головуванням Першого заступника Міністра фінансів Дениса Улютіна та заступника Міністра фінансів Романа Єрмоличева відбулась онлайн-зустріч із представниками профспілок та роботодавців щодо обговорення основних показників та аспектів проекту держбюджету на 2024 рік.

ПІДТРИМАНО ПРОПОЗИЦІЇ ПРОФСПІЛОК ЩОДО ЗБІЛЬШЕННЯ ВИТРАТ НА ПОХОВАННЯ ПОТЕРПІЛИХ ВІД НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ НА ВИРОБНИЦТВІ

За пропозицією СПО об’єднань профспілок Пенсійний фонд України доопрацював проєкт своєї постанови щодо встановлення розміру витрат на поховання у разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання і підвищив їх розмір у двічі.

Проектом пропонувалось встановити відшкодування витрат на поховання та пов’язані з цим ритуальні послуги у разі смерті потерпілого на виробництві у розмірі фактичних витрат, але не більше ніж 6881 грн. 

Тобто, при розрахунку компенсації витрат на зазначені послуги до уваги бралися розміри їх оплати, які діяли ще у 2008 році. Проте за минулий період ціни на товари та послуги в цілому в Україні значно зросли, збільшились і розміри фактичних витрат на поховання.

СПО об’єднань профспілок не погоджуючись із запропонованим розміром допомоги звернув увагу Пенсійного Фонду на необхідності підвищити розмір відшкодування зазначених витрат.

Пенсійним фондом було доопрацьовано проєкт і запропоновано встановити розмір витрат на відшкодування вартості поховання та пов’язаних з цим ритуальних послуг на рівні 10 406 грн, що на 51% вище запропонованого раніше.

Враховуючи, що на 2023 рік вже затверджено бюджет Пенсійного фонду, СПО об’єднань профспілок погодився із запропонованим розміром. При цьому було запропоновано Пенсійному фонду при підготовці проекту бюджету Фонду на наступний рік опрацювати питання щодо підвищення розмірів допомоги на поховання потерпілих від нещасного випадку на виробництві з урахуванням зростання вартості ритуальних послуг.

Вітаємо з Днем Незалежності України!

З нагоди найважливішого свята нашої держави - Дня Незалежності України прийміть щиросердні вітання!

День Незалежності України не просто день народження держави. Це свято про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність, а також мріяли про день завтрашній, про майбутні покоління, про нашу відповідальність перед історією. Сьогодні наші захисники та захисниці так само виборюють право жити гідно, вільно та щасливо у незалежній і суверенній Україні!

У серцях народу України серпнева блакить неба і жовтогарячий зерновий лан зливаються барвами української державності в символ свободи та працездатності!

Зустріч в АТ "Українська оборонна промисловість"

Сьогодні відбулася зустріч Голови ПАУ Яреми Жугаєвича з Генеральним директором АТ «Українська оборонна промисловість» Германом Сметаніним. Участь в заході також взяла заступник Голови ПАУ Каріна Плахова.

Учасники зустрічі обмінялися думками стосовно соціального діалогу між Профспілкою та АТ «Українська оборонна промисловість».
 Ярема Жугаєвич презентував роботу Профспілки, акцентував увагу на складнощах, які виникли під час воєнного стану, на необхідності забезпечення роботою трудових колективів.

ПОЗИЦІЯ ПРОФКОМУ ПО ПАУ НА ХДАВП ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗМІННОЮ: ВІДНОВЛЕННЯ ВИРОБНИЦТВА І ЗАХИСТ ЛЮДЕЙ ПРАЦІ

 

17 липня 2023 року у приміщенні Профкому ПО ПАУ на ДП ФЕД відбулася робоча зустріч керівника та членів профкому ПО ПАУ  на ХДАВП      (М. Погорєлов, В. Слинько, Т. Корлякова) з представниками АК УОП (Януль Г. - нач. управління авіабудування, Ялинський М. - управління координації та безпеки), які прибули в м.Харків за дорученням нового керівника АК УОП – генерального директора Германа Сметаніна. Мета зустрічі – вивчення причин та наслідків конфліктної ситуації, яка виникла ще у 2021 році між керівником ХДАВП О. Кривоконем та ПО ПАУ на ХДАВП.

Приводом цієї зустрічі став недавній лист голови профкому ПО ПАУ на ХДАВП Михайла Погорєлова на адресу генерального директора АТ УОП, де були викладені проблеми, в яких з незалежних від них причин опинився трудовий колектив ХДАВП, і які значно масштабувалися після повторного призначення О.Кривоконя на посаду генерального директора ХДАВП у квітні 2021 р.

Під час зустрічі представники профкому ПО ПАУ на ХДАВП підтвердили вимогу до АТ УОП щодо необхідності негайного звільнення О.Кривоконя з посади за здійснені ним численні порушення законодавства та колективного договору та призначення нового керівника з фаховою авіабудівною освітою,  обраного за конкурсом з наявним бізнес-планом відродження підприємства.

МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. У Києві обговорили питання захисту працівників в Україні під час війни

МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. У Києві обговорили питання захисту працівників в Україні під час війни

 

Як захистити права працівників під час війни? Як зберегти виробництво? Як відбудувати Україну після війни? Чим може нам допомогти в цьому світ та міжнародні профспілки?

 

Ця надважлива тема стала основою дискусії, яка відбулась 12-13 липня у Києві  за участю Міжнародної організації праці, Глобального союзу  IndustriALL та FES, українських та світових профспілок, роботодавців і представників влади. Участь в заході взяли представники Укрпрофавіа.

До України  приїхали: Кемаль Озкан, заступник Генерального секретаря Глобального союзу IndustriALL, а також представники управління Верховного комісара ООН з прав людини, Міжнародної організації праці та Фонд імені Фрідріха Еберта.

У семінарі взяли участь: Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий, заступник голови ФПУ Василь Андреєв, Голова ПАУ Ярема Жугаєвич, Голова Атомпрофспілки Валерій Матов, інші керівники та представники 13-ти галузевих профспілок, які є членськими організаціями Глобального союзу IndustriALL, а також соціальні партнери, зокрема, з Об’єднання роботодавців України.

Вхід для співробітників

Наші партнери